TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tarnowo Podgórne z nowymi autobusami i nową siedzibą
- Opublikowano: 08.10.2019 11:00:06
Tarnowo Podgórne z nowymi autobusami i nową siedzibą; fot. Marcin Najder / poznańskieautobusy.pl

5 października miało miejsce oficjalne otwarcie nowej bazy autobusowej w Tarnowie Podgórnym połączonej z przekazaniem kluczy do pierwszego w gminie autobusu przegubowego - Solaris Urbino 18.

5 października miało miejsce oficjalne otwarcie nowej bazy autobusowej w Tarnowie Podgórnym połączonej z przekazaniem kluczy do pierwszego w gminie autobusu przegubowego - Solaris Urbino 18. O tym MEGA debiutancie pisaliśmy już w InfoBusie TUTAJ

-"To była bardzo potrzebna i oczekiwana inwestycja - powiedział Tadeusz Czajka, wójt Gminy Tarnowo Podgórne.

Nowa siedziba firmy TPBUS to ul. Rokietnickiej 23 w Tarnowie Podgórnym.

Unijne wsparcie

Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu "Utworzenie sieci zintegrowanych węzłów przesiadkowych na terenie Gminy Tarnowo Podgórne wraz z inwestycjami w tabor autobusowy i zaplecze techniczne", który otrzymał unijne dofinansowanie. Projekt objął także zakup 5 autobusów Euro 6.

Powstało również pięć węzłów przystankowych wyposażonych w wiaty przystankowe, wiaty rowerowe oraz tablice informujące o rzeczywistym czasie odjazdu autobusów. Węzły te zlokalizowane są w Ceradzu Kościelnym, Kokoszczynie, Lusowie, Przeźmierowie i Sadach.

-"Pojęliśmy się rozbudowy bazy autobusowej, zakupu taboru autobusowego i budowy węzłów przesiadkowych mając na uwadze polepszenie komfortu podróżowania, a także zwiększenie integracji różnych form transportu oraz poprawę efektywności transportu publicznego na terenie Gminy – podkreśla Wójt Tarnowa Podgórnego Tadeusz Czajka. – Oczywiście ważne jest także ograniczenie emisji CO2 i innych szkodliwych substancji.

Projekt zostanie sfinansowany ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Koszt całego projektu to blisko 15 mln zł, z czego 8,2 mln zł to dofinansowanie ze środków unijnych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
zajezdnia
TPBUS Tarnowo Podgórne
Solaris