TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

TESKO Zakopane na zakupach. 2 x MIDI w leasingu
INFOBUS.PL - Opublikowano: 17.02.2020 15:00:01
TESKO Zakopane na zakupach. 2 x MIDI w leasingu

Zakopiańska spółka TESKO, która jest odpowiedzialna m.in. za obsługę komunikacji miejskiej w polskiej stolicy Tatr powiększy swoją autobusową flotę. Przewoźnik chce wziąć w leasing dwa nowe autobusy klasy MIDI. I to tylko i wyłącznie z dużymi silnikami.

Zakopiańska spółka TESKO, która jest odpowiedzialna m.in. za obsługę komunikacji miejskiej w polskiej stolicy Tatr powiększy swoją autobusową flotę. Przewoźnik chce wziąć w leasing dwa nowe autobusy klasy MIDI. I to tylko i wyłącznie z dużymi silnikami.

Przewoźnika interesują w pełni niskopodłogowe konstrukcje z nadwoziami o długości 10 - 11 m, szerokości do 2,55 m i nie wyższe niż 3,1 m. Każdy musi umożliwiać podróż przynajmniej 70 pasażerom, w tym nie mniej niż 25 na miejscach siedzących. Przynajmniej sześć foteli ma być dostępnych z niskiej podłogi. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez trzy wejścia w układzie 1-2-2.

Ponadto pojazdy muszą być napędzane silnikami diesla o mocy 220 - 250 kW i pojemności skokowej 9 - 11 l. Jednostka ma spełniać przynajmniej normę Euro 6. Ma ona być zblokowana automatyczną, przynajmniej czterobiegową skrzynią biegów, wobec której spółka nie ma jakichś szczególnych wymagań poza jednym. Przekładnia musi posiadać przynajmniej cztery biegi.

Autobusy mają zostać dostarczone do Zakopanego najpóźniej do 15 listopada. W momencie przekazania rozpocznie się ich czteroletni leasing operacyjny. TESKO nie przewiduje opłaty wstępnej, ale zapewniło sobie wykup pojazdów za 10% ich wartości netto.

Pora wspomnieć o warunkach formalnych postępowania. Minimum w zakresie zdolności finansowej potencjalnego oferenta to posiadanie ubezpieczenia na min. 1,5 mln PLN. W warunku doświadczenia zawarto wymóg, aby oferent wykazał się min. dwiema dostawami autobusów od długości do 11 m z silnikami diesla Euro 6. Oferty należy zabezpieczyć wadium, które wynosi 20 000 PLN.

Termin składania ofert mija 31 marca. Zostaną one ocenione przy pomocy trzech kryteriów. Cena ma 60% wagi. Do 30% jest do zdobycia w ocenie technicznej. Pozostałe 10% można zdobyć za osiągnięcie normy Euro 6 przy wykorzystaniu dodatków chemicznych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
TESKO Zakopane
wynajem
leasing
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.