TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Testy autokarów Van Hool w Polsce: Polbus!
InfoBus.pl - Opublikowano: 27.02.2020 11:00:11 1 komentarz
Testy autokarów Van Hool w Polsce: Polbus!; fot. Polbus PKS Wrocław

Kolejny przewoźnik sprawdza możliwości najnowszych autobusów belgijskiego Van Hoola. 27 lutego firma Polbus PKS Wrocław rozpoczęła testy autokaru Van Hool EX15H.

Kolejny przewoźnik sprawdza możliwości najnowszych autobusów belgijskiego Van Hoola. 27 lutego firma Polbus PKS Wrocław rozpoczęła testy autokaru Van Hool EX15H.

Wrocławianie swoje testy rozpoczęli od skierowania demonstracyjnego autokaru do obsługi trwających właśnie w stolicy Dolnego Śląska zawodów European Shooting Championship 10 m. Z kolei w weekend pojazd czeka sprawdzian podczas wynajmów okazjonalnych. W przyszłym tygodniu będziecie mogli natomiast spotkać go także na liniach regularnych do Oleśnicy, Jelcza-Laskowic, czy Sobótki. Uniwersalny zawodnik.

Van Hool zaczyna od testów

Pojazdy wrocławskiemu przewoźnikowi udostępniła firma Van Hool Polska, która od zeszłego roku dysponuje w naszym kraju flotą dwóch testowych pojazdów:

  • EX15H w bordowym kolorze o długości 12,48 m, wysokości 3,8 m i pojemności pasażerskiej 51 miejsc + kierowca + pilot. Pojazd wyposażony jest między innymi w dwie lodówki, bojler, ekspres do kawy, wc, DVD i 2 monitory 19'', gniazdka USB przy każdym fotelu i wygodne rozkładane i rozsuwane w kierunku przejścia fotele. Pod maską mamy silnik Paccar MX11 450 KM + skrzynia ZF Traxon

  • EX16M w białym kolorze o długości 13,2 m, wysokości 3,8 m i pojemności pasażerskiej 57 miejsc + kierowca + pilot. Pojazd wyposażony jest także w dwie lodówki, bojler, ekspres do kawy, wc, DVD i 2 monitory 19'', gniazdka USB przy każdym fotelu i wygodne rozkładane i rozsuwane w kierunku przejścia fotele. Pod maską mamy również silnik Paccar MX11 450 KM + skrzynia ZF Traxon

Jak reklamuje swoje pojazdy polski przedstawiciel belgijskiego producenta, autokary z serii EX to wydajność, elegancja, wielofunkcyjność oraz wszechstronność. Pojazdy te stworzono z myślą zarówno o turystyce, jak i przewozach liniowych. Pasażerom oferuje one m. in. wygodne, regulowane fotele, dużą przestrzeń na nogi, szerokie przejścia, toaletę, barek, klimatyzację, indywidualne panele z nawiewami, oświetleniem, głośnikami i ładowarkami USB. Ponadto na wyposażeniu znaleźć można bogaty system audio-video, wbudowaną nawigację, alkomat, najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa oraz oczyszczania spalin.

A jak wygląda ich spalanie? Klient który testował EX16M na przełomie grudnia i stycznia poinformował o wyniku 18 do 19 litrów na 100 km… Nic tylko testować.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
autokar
test
Van Hool
Polbus PKS Wrocław
  • marcin940 – 01.03.2020

    27 lipca przetestujemy w Sindbadzie co to auto potrafi na lini ;)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.