TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tłusty Czwartek? Gdynia proponuje... pączkobusa [FILM]
INFOBUS.PL - Opublikowano: 20.02.2020 16:00:55
fot. gdynia.pl

Połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli tłusty czwartek i pączki dla mieszkańców razem z… promocją elektromobilności. Po świątecznej czapce przyszła kolej na wielkiego pączka na dachu elektrobusa. Gdzie? W Gdyni.

Połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli tłusty czwartek i pączki dla mieszkańców razem z… promocją elektromobilności. Po świątecznej czapce przyszła kolej na wielkiego pączka na dachu elektrobusa – tym razem marki Mercedes. Na gdynian korzystających z komunikacji miejskiej czekała w czwartkowy poranek miła niespodzianka.

Jak w kreatywny sposób testować na ulicach Gdyni nowoczesne pojazdy? Na przykład z wielkim pączkiem na dachu. Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej wspólnie z Mercedesem przygotowało nietypową akcję promującą elektromobilność.


Z samego rana, gdy przed piekarniami ustawiały się długie kolejki po pączki, na ulice miasta wyruszył nowoczesny autobus elektryczny przystrojony w dobrze znany tłustoczwartkowy przysmak. A na pokładzie między innymi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, wiceprezydent ds. innowacji Michał Guć, pracownicy gdyńskiego PKA i przedstawiciele Mercedesa. Pasażerowie, którzy czekali na przystankach mogli liczyć na drobny poczęstunek.

"Uśmiechnij się, jesteś w Gdyni. Gdynia to miasto pogodne i radosne, dlatego warto zaznaczyć tak miły dzień, jakim jest tłusty czwartek. Przy okazji promujemy naszą nowoczesną komunikację i zapraszamy do korzystania z niej. Dziś komunikacja jest nowoczesnym krwiobiegiem miasta" – zaznaczył Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

"Gdynia stawia na elektromobilność. To już nie tylko trolejbusy, które są naszym znakiem firmowym, ale wkrótce na gdyńskich ulicach pojawią się też 24 elektrobusy" – mówił Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, gdy na ulicach Gdyni pojawia się elektrobus z nietypową, przygotowaną i uszytą specjalnie na tę okazję dekoracją. Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej w ten sposób testuje pojazdy różnych producentów.

"Chcieliśmy pokazać mieszkańcom, że gdyńska komunikacja to przede wszystkim elektromobilność. To kierunek, w którym podążaliśmy i będziemy podążać. Otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup 24 autobusów elektrycznych oraz zainstalowanie specjalnej infrastruktury do ich doładowywania. Pokazujemy te pojazdy mieszkańcom Gdyni. Pierwszy z nich, Solaris jeździł z wielką czapką świętego Mikołaja, teraz na tłusty czwartek pokazujemy elektrycznego Mercedesa. Testowaliśmy również inne elektrobusy" – wymienił Lech Żurek, prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
test
elektrobus
PKA Gdynia
Mercedes
EvoBus
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.