TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tournée elektrycznego MAN-a: Przystanek Rzeszów
InfoBus.pl - Opublikowano: 22.10.2020 17:00:10
Tournée elektrycznego MAN-a: Przystanek Rzeszów; fot. ZTM Rzeszów

Elektryczny autobus marki MAN zaprezentowano w Rzeszowie.

21 października do Rzeszowa zawitał w ramach ogólnopolskiego tournée MAN Lion`s City E oraz mikrobus eTGE.

O akcji promocyjnej MAN Truck & Bus Polska w miastach pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Rzeszowskie plany

W środę przy rzeszowskim ratuszu MAN pokazał swojego pierwsze elektryka – MAN Lion`s City E. Jak zapewniali przedstawiciele MAN Truck & Bus Polska pojazd ten pojawi się w Rzeszowie na dłużej - w styczniu ma być szerzej testowany przez MPK i wówczas będą mogli ocenić go także rzeszowianie.

Testy te mają związek z planami zakupu kolejnych elektrycznych pojazdów komunikacji miejskiej. Podczas spotkania z mediami, Marek Ustrobiński – zastępca prezydenta Rzeszowa zapowiedział, że miasto będzie starać się w przyszłym roku pozyskać dofinasowanie unijne na zakup takich pojazdów dla komunikacji publicznej.

Obecnie MPK Rzeszów posiada w swojej flocie 10 elektrobusów Solaris Urbino 12 electric, które za 30,2 mln zł miasto kupiło w 2017 roku. Za tę kwotę dostawca pojazdów wybudował także stacje ich ładowania przy dworcu głównym PKP. O tej dostawie pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Przypomnijmy, że Rzeszów ma w swoim taborze także sporo autobusów zasilanych sprężonym gazem ziemnym CNG. Gazowa flota to 88 pojazdów, które niebawem wzmocni 40 egzemplarzy Autosan Sancity 12 LF CNG.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
test
elektrobus
mikrobus
MAN
MPK Rzeszów