TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Trans-Europa na linii Koszyce-Jasionka
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.04.2018 17:36:25
Trans-Europa na linii Koszyce-Jasionka

Będzie połączenie autobusowe z Koszyc na lotnisko w Jasionce.

29 kwietnia wraz z inauguracją lotów z podrzeszowskiej Jasionki do Nowego Jorku uruchomione zostaną regularne połączenia autobusowe z Koszyc na Słowacji na podkarpackie lotnisko. Dzięki temu pasażerowie autobusu będą mogli odprawić się na lot za ocean.

Uruchomienie kursów autobusowych to efekt współpracy samorządów województwa podkarpackiego i kraju preszowskiego.

Jak poinformowało w czwartek biuro prasowe podkarpackiego urzędu marszałkowskiego, autobus rozpocznie trasę w Koszycach, następnie przez Preszow, Barwinek, Krosno i Rzeszów dotrze do lotniska w Jasionce, tak aby pasażerowie zdążyli odprawić się na lot do Nowego Jorku. Podobnie będzie z kursem powrotnym.

Komercyjnym przewoźnikiem będzie firma Trans-Europa z Rzeszowa. Bilet w obie strony ma kosztować 33 euro, a w jedną 18 euro. Przewidziane będą ulgi dla zorganizowanych grup, młodzieży i seniorów. Z kursów powrotnych na Słowację będą mogli skorzystać także podróżni wracający samolotem z Tel Avivu.

W czwartek, 12 kwietnia, w Preszowie odbyło się spotkanie robocze, na którym omawiano przede wszystkim działania promocyjne.

W spotkaniu uczestniczył m.in. prezes portu lotniczego w Jasionce Michał Tabisz, który poinformował PAP, że zachęcał Słowaków, do korzystania z podkarpackiego lotniska, bo to dla nich najbliższe lotnisko oferujące bezpośrednie loty transkontynentalne.

"Liczymy, że informacja o nowym połączeniu dotrze również do Słowaków mieszkających w USA. Mamy sygnały, że mieszkańcy z kraju preszowskiego są również zainteresowani nowym połączeniem do Tel Avivu" – dodał Tabisz.

Obie strony zadeklarowały również zaangażowanie w promocję połączeń, zarówno autobusowego jak i lotniczego, organizacji turystycznych – Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej PROT i jej słowackiego odpowiednika KCOR.

Pierwszy lot z Jasionki do Nowego Jorku został zaplanowany na 29 kwietnia. Połączenie obsługiwać będzie LOT. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
Trans-Europa
Podkarpackie
Słowacja
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.