TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

TRANSEXPO: Alufelgi w elektrykach i hybrydach - od Alupart
InfoBus.pl - Opublikowano: 08.11.2018 12:00:10
TTRANSEXPO: Lekki jak Lite

Analizujemy targową ofertę autobusów elektrycznych i hybrydowych Soalrisa, które swoją niską masę zawdzięczają m.in. zastosowaniu aluminiowych felg od firmy Alupart.

Analizujemy targową ofertę autobusów elektrycznych i hybrydowych Soalrisa, które swoją niską masę zawdzięczają m.in. zastosowaniu aluminiowych felg od firmy Alupart.

Spółka Alupart jest w 100% polskim producentem komponentów dla transportu, sprawdzonych przez tysiące firm transportowych w Polsce i Europie.

-"Działamy w branży już ponad 15 lat – przez ten czas obsłużyliśmy tysiące zamówień, zdobyliśmy zaufanie setek klientów- mówi Joanna Kalinowska, specjalista ds. sprzedaży w Alupart Sp. z o.o. - Zaczynaliśmy jako niewielki importer części do ciężarówek, staliśmy się wyłącznym dystrybutorem wielu uznanych na całym świecie producentów, w tym m.in. Speedline Truck. Działania firmy opierają się na dostarczeniu niezbędnych części, które obniżają masę pojazdu, a przy tym samym zwiększają jego ładowność."

Dodajmy, że włoski Speedline Truck jest z kolei częścią jednego z największych na świecie producentów felg – marki Ronal.

Autobusy "na alusach"

Na TRANSEXPO 2018 z aluminiowymi  felgami Alupart mogliśmy zobaczyć w hybrydzie (Solaris Urbino 12 Hybrid) oraz elektryku (Solaris Urbino 12 Electric). Do tej pory aluminiowe felgi "odchudzające:" były głównie stasowane w autokarach - w wydłużonych dwuosiowych konstrukcjach, które balansowały na maksymalnym poziomie DMC. Teraz za sprawą nowego Solarisa wchodzą do komunikacji miejskiej. Co zadecydowało, że polski producent sięgnął po alufelgi?

Po pierwsze atrakcyjna cena w porównaniu z innymi europejskimi producentami, ale przede wszystkim chodzi o ich wagę. Alufelgi są o 45 % lżejsze w porównaniu z felgami stalowymi, co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa i większą ładowność oraz znaczne wydłużenie żywotności opon, klocków i tarcz hamulcowych dzięki lepszemu odprowadzaniu ciepła przez aluminium. To razem daje wyższą wydajność pojazdu, co ma być głównym argumentem na rzecz niskowejściowego jamnika.

Po drugie takie felgi zdecydowanie lepiej wyglądają, a po drugie zostały one specjalnie zaprojektowane dla autobusów z napędem elektrycznym. Tutaj liczy się każdy kilogram, a wszystkie felgi o wymiarach 22.5x11.75" gwarantują maksymalny nacisk 5000 kg. Przykładowo felga SLT 3211 – przy masie 24 kg jest jak do tej pory najlżejszą felgą w swojej kategorii. I stąd taki wybór Solarisa. Do tego dochodzi szeroki wybór produktów - od 17.5" do 22.5"

Aluminiowa niezawodność

Dzięki procesowi kucia Speedline Truck uzyskuje dokładne dopasowanie i szczelność kołnierza felgi z oponą. Dzięki temu produkty tej marki od lat przemierzają miliony kilometrów, a wszystkie felgi objęte są 5-letnią gwarancją od momentu ich wyprodukowania, bez żadnego limitu kilometrów.

Ich niepowtarzalny wygląd to nie tylko sprawa dobrego designu, ale także efekt zastosowania specjalnego stopu aluminium T6061. Dodatkowo diamentowa powierzchnia zapewnia wysoką jakość i połysk.

Aktualnie najbardziej popularne produkty firmy dla autobusów i autokarów to:

  • SLT 3211 – 22.5x7.50" dla autobusów miejskich z napędem elektrycznym. Waga pojedynczej felgi na poziomie 24.0 kg stawia ją na pierwszym miejscu wśród najlżejszych na rynku. Zatwierdzona nośność dla OEM – 4 000 kg/felga;

  • SLT 2900 – 22.5x8.25" dla autobusów miejskich i autokarów, gdzie waga pojedynczej felgi wynosi 23.3 kg. Zatwierdzona nośność dla OEM – 4 000 kg/felga;

  • SLT 2907 – 22.5x9.00" dla autokarów, gdzie waga pojedynczej felgi plasuje się na poziomie 23.7 kg Zatwierdzona nośność dla OEM – 4 250 kg/felga.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
TRANSEXPO
komponenty
Alupart
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.