TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

TRANSEXPO: Mercus z trzema MINI premierami [FILM]
- Opublikowano: 07.11.2018 11:00:52
TRANSEXPO: Mercus z trzema MINI premierami [FILM]

Sporo nowości na stoisku firmy Mercus. Nowy MAN TGE, Nowy Sprinter i do tego pierwsza zabudowa Nowego Daily. O tych pojazdach opowiedział nam szef sprzedaży Mercus-Bus, Marek Okuń.

Sporo nowości na stoisku firmy Mercus. Nowy MAN TGE, Nowy Sprinter i do tego pierwsza zabudowa Nowego Daily. O tych pojazdach opowiedział nam szef sprzedaży Mercus-Bus, Marek Okuń.

Na pewno gwiazdą ekspozycji był MAN TGE 5.180 z zabudową autobusową na 18+1 miejsc. Mercus zamówił aż sto takich pojazdów. O wadze kontraktu świadczy fakt, że umowę podpisał sam Joachim Drees, prezes zarządu MAN Truck & Bus AG. Wszystko odbyło się 10 października w Warszawie. W uroczystości wzięli udział Marc Martinez, prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska, Joachim Drees, prezes zarządu MAN Truck & Bus AG, Marcin Gregorowicz, współwłaściciel firmy Mercus-Bus oraz Dennis Affeld, odpowiadający za globalna sprzedaż samochodów dostawczych w MAN Truck & Bus AG. Kontrakt dotyczy dostawy 100 pojazdów MAN TGE 5.180 w najdłuższej wersji L5, z kołami bliźniaczymi oraz z silnikiem Diesel BiTurbo 2.0 o mocy 130 kW (177 KM). To optymalne rozwiązanie dla firm zabudowujących autobusy.

Nowy Sprinter

Ponadto Mercus pokazał w Kielcach trzy Nowe Sprintery (model 907), w tym jeden w wersji autobus o pojemności 18+1 miejsc. To jak na razie jedyny taki egzemplarz w Polsce (pokazane przez konkurentów modele występują w wersji 8+1). Do tego firma dodała swojego pierwszego miejskiego Sprintera (w modelu 906) z obniżonym tylnym zwisem (LE-R).

Jakby tych nowości było mało, polski producent pokazał, że żadna marka nie jest mu obca i wykonał zabudową na Iveco Daily w wersji turystycznej i z bocznymi bagażnikami. To wszystko razem pokazało rosnący potencjał firmy z Nadarzyna i jej duże możliwości. A to nie koniec. W przyszłym roku firma chce postawić nową halę i jeszcze zwiększyć swoje możliwości produkcyjne. O szczegółach mówi szef sprzedaży Mercus-Bus, Marek Okuń:Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
TRANSEXPO
Mercus
Mercedes-Benz
MAN
Iveco
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.