TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

TRANSEXPO: Pixel cały czas OnTime
InfoBus.pl - Opublikowano: 19.10.2018 11:30:37
TRANSEXPO: Pixel cały czas OnTime

Na kieleckich targach Pixel pochwali się swoimi wdrożeniami z zakresu ITS i zarządzania flotami autobusów w Żywcu i Tomaszowie Mazowieckim. Firma tradycyjnie stawia też na staropolską gościnność.

Na kieleckich targach Pixel pochwali się swoimi wdrożeniami z zakresu ITS i zarządzania flotami autobusów w Żywcu i Tomaszowie Mazowieckim. Firma tradycyjnie stawia też na staropolską gościnność, dlatego już serdecznie zapraszamy na stoisko E5.

Przypomnijmy, że system OnTime umożliwia między innymi sprawdzenie teoretycznego rozkładu jazdy, jak również na podstawie monitorowania bieżącego GPS pojazdu, informuje o rzeczywistym czasie odjazdu autobusu. Aplikacja jest elementem Centralnego Systemu Informacji Pasażerskiej CeSIP, systemu, który przeznaczony jest do nadzorowania floty pojazdów oraz do kompleksowego zarządzania informacją pasażerską w czasie rzeczywistym. Dzięki OnTime, to pasażer ma możliwość śledzenia przy pomocy swojego smartfona, jak rzeczywiście rysuje się harmonogram odjazdu na poszczególnych przystankach w swoim mieście. Bez wychodzenia z domu, użytkownik aplikacji dowie się o opóźnieniach na trasie czy znajdzie alternatywną do tej z opóźnieniem.

OnTime to nie tylko informacja pasażerska w czasie rzeczywistym. Autorzy oprogramowania wpisując się w ideę działania na rzecz poprawy komfortu podróżowania, stworzyli moduł służący do zgłaszania problemów w przestrzeni miejskiej, w tym sferze transportu publicznego. Pasażer bądź kontroler (w zależności od tego czy aplikacja została wdrożona do użytku powszechnego czy wewnętrznego) widząc jakieś awarie, akty wandalizmu, zgłasza problem poprzez wybór z uprzednio zdefiniowanej listy kategorii problemu. Typ problemu można opisać tekstowo, a następnie opcjonalnie przypiąć zdjęcia (bezpośrednio z aparatu lub z pamięci telefonu). Następnym krokiem jest wskazanie lokalizacji problemu. Po określeniu miejsca, zgłaszający zdarzenie oczekuje informacji zwrotnej na podany numer telefonu bądź adres e-mail. W końcowym etapie zgłoszenia następuje podsumowanie. Sygnał trafia do właściwego modułu w systemie CeSIP.

Pozostała oferta

Oprócz systemu OnTime, bydgoski Pixel pokaże też słupek przystankowy z rozkładem jazdy E-INK zasilanym fotowoltaiką oraz najnowsze rozwiązania w zakresie tablic informacyjnych. Zapraszamy!Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
TRANSEXPO
komponenty
Pixel
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.