TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

TRANSEXPO: SOR z szeroką miejską rodziną [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.11.2018 12:00:09
TRANSEXPO: SOR z szeroką miejską rodziną [FILM]

Przemysław Głośny z SOR Poland przedstawił nam na kieleckich targach najnowszą ofertę czeskiej marki w zakresie autobusów miejskiej. Jest szeroko, a będzie jeszcze szerzej.

Przemysław Głośny z SOR Poland przedstawił nam na kieleckich targach najnowszą ofertę czeskiej marki w zakresie autobusów miejskiej. Jest szeroko, a będzie jeszcze szerzej.

Mimo, że nowa generacja autobusów czeskiej firmy SOR ma już dwa lata to do tej pory nie zobaczyliśmy jej jeszcze na targach w Kielcach. Nareszcie się to zmieniło. I to podwójnie! Na kieleckich targach czeski SOR pokazuje podstawę swojej miejskiej oferty - 12-metrowy i w pełni niskopodłogowy model NS12 z silnikiem diesla FPT Euro 6 oraz jego elektrycznego "brata-bliźniaka" - ENS12 w barwach Hradec Kralove.

Przypomnijmy, że seria NS to pierwsze pojazdy czeskiej marki z kołami w "dużym" rozmiarze 22,5 cala i typowo miejskim układem drzwi 2-2-2. Nowoczesny design i wysoki standard wnętrza (duża ilość miejsc dostępnych bezpośrednio z podłogi) pozwolą linii SOR NS konkurować z najlepszymi. Tym bardziej, że za moment - 20 listopada w Pradze - zobaczymy pierwszy autobus przegubowy nowej generacji, czyli model NS 18.

Przemysław Głośny z Działu Handlowego SOR Poland potwierdził, że nowa seria nie wypiera żadnego modelu z dotychczasowej rodziny. Zostają modele BN i NB. Do tego dochodzą wersje NS, ale tylko w klasie MAXI i MEGA, za to z napędami diesla, CNG i elektrycznym. Otrzymaliby potwierdzenie, że dla SOR Polska jest bardzo ważnym rynkiem, a nowe produkty umożliwią firmie start w największych przetargach w naszym kraju. Z drugiej strony zmienia się skład personalny w polskim przedstawicielstwie i to dość radykalnie. Jaki tego będzie efekt? Zobaczymy w przyszłym roku. Teraz zapraszamy na film z Przemysławem Głośnym. Z Kielc:Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
TRANSEXPO
elektrobus
SOR
  • Łukasz Kalociński – 09.11.2018

    Jakiś głodny chochlik zjadł wam co najmniej jeden wyraz.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.