TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Transportowe wybory w Pobiedziskach: - MPTechnology i Siltec
TransInfo.pl - Opublikowano: 16.05.2018 10:51:37
Transportowe wybory w Pobiedziskach: - MPTechnology i Siltec

Wielkopolska gmina Pobiedziska inwestuje w nowoczesne rozwiązania dla transportu - w stacje ładowania dla elektrycznych aut i system informacji pasażerskiej. Znamy wyniki przetargów.

Gmina Pobiedziska inwestuje w nowoczesne rozwiązania wspierające transport publiczny, jak i prywatny. Właśnie rozstrzygnięto dwa unijne przetargi.

Pierwszy z nich dotyczy dostawy i montażu stacji ładowania samochodów elektrycznych w Pobiedziskach. W przetargu wpłynęło aż 5 ofert:

  • Siltec Sp. z o.o. z ceną 197 645,01 PLN brutto i okresem gwarancji 60 miesięcy;

  • Rawicom Sp. z o. o. Sp. k. z ceną 121 216,50 PLN i okresem gwarancji 36 miesięcy;

  • Elektro Alex Sp. z o.o. z ceną 184 500,00 PLN i okresem gwarancji 36 miesięcy;

  • Enea Servis Sp. z o.o. z ceną 196 554,00 PLN i okresem gwarancji 36 miesięcy;

  • Kogeneracja Zachód S.A. z ceną 299 545,59 PLN i okresem gwarancji 37 miesięcy.

Zamawiający miał przeznaczone na to zadanie 184 500,00 PLN brutto i co ciekawe po ocenie wszystkich ofert zdecydował się na wybór oferty wcale nie najtańszej – a mianowicie Siltec Sp. z o.o.

Oferta tej spółki mimo, że ponad budżetem zamawiającego, pokonała konkurencję zyskując dodatkowe punkty za okres gwarancji i reakcję serwisu.

Zamówienie jest realizowane w ramach projektu pod nazwą: "Wspieranie strategii niskoemisyjnych na terenie gminy Pobiedziska poprzez tworzenie zintegrowanej infrastruktury Zintegrowanych Węzłów Przesiadkowych w Biskupicach, Pobiedziskach i Pobiedziskach Letnisko wraz z zakupem środków transportu publicznego". Jest ono dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Unijne tablice

Z kolei drugi przetarg dotyczy dostawy, montażu i instalacji tablic informacyjnych oraz tablic kierunkowych działających w oparciu o podsystem transportu publicznego ITS Poznań będący w posiadaniu ZTM Poznań. W tym przypadku wyłonienie wykonawcy nie było trudne.

Została złożona jedna oferta - MPTechnology Sp. z o.o. z ceną 701 100,00 PLN brutto i okresem gwarancji 60 miesięcy.

Zamawiający chciał przeznaczyć na to przedsięwzięcie 615 000,00 PLN brutto. Mimo, że oferta przekroczyła szacunki gminy, to jednak znaleziono dodatkowe środki i zdecydowano się na jej wybór. Dodać jeszcze należy, że to zamówienie będzie realizowane w ramach tego samego projektu, co pierwszy z opisanych przetargów.

Stacja ładowania

W ramach realizacji przedmiotu zamówienia wykonawca zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa zobowiązany będzie w szczególności do opracowania dokumentacji technicznej i uzyskania wszelkich niezbędnych pozwoleń, uzgodnień, certyfikatów i sprawdzeń potrzebnych do rozpoczęcia i prawidłowego wykonania stacji ładowania samochodów elektrycznych. Stacja ładowania musi posiadać zdolność szybkiego naładowania akumulatora zasilającego napęd pojazdu elektrycznego. Stacja musi być wyposażona w trzy wyjścia umożliwiające równoczesne ładowanie dwóch pojazdów elektrycznych, w tym pierwszego pojazdu z jednego z wyjść prądu stałego (DC), a drugiego z wyjścia prądu zmiennego. Zamawiający wymaga by wykonawca dostarczył 4 sztuki adapterów kablowych o długości nie mniejszej niż 5 m każdy i obciążalności minimum 32A, umożliwiających ładowanie pojazdów wyposażonych w złącze typu 1 gniazda AC22.

Tablice informacyjne LED

Tablice informacyjne mają być wyposażone w wyświetlacz na minimum 9 wierszy, wykonany w technologii LED. Na wyświetlaczu tablicy pojawi się dynamiczna informacja pasażerska tj. informacja o czasie wyjazdu pociągu i autobusów komunikacji gminnej, nazwa stacji docelowej, czas opóźnienia pociągu/autobusu, piktogramy. Ostatni wiersz wyświetli informacje o utrudnieniach i opóźnieniach pociągu/autobusu oraz informacje organizatora i operatora transportu gminnego. Tablice będą wyposażone w nagłośnienie w celu przekazania informacji głosowej. Dodatkowo zamontowany będzie przycisk z funkcją głosową do wzywania osoby, która ma pomóc osobie niepełnosprawnej. Tablica informacyjna powinna mieć także zabezpieczone dogodne i widoczne miejsce na montaż QR kodu na urządzenia mobilne typu smartfon, tablet itp., który pozwoli na sprawdzenie baz danych: treści, zdjęć, filmów oraz plików dźwiękowych.

Tablice kierunkowe

Tablica kierunkowe mają być stalowe, ocynkowane, od wewnątrz podświetlane źródłem światła LED. Będą pokazywały informacje stałe, które zostaną uzgodnione z zamawiającym. W górnej części tablicy pojawi się nazwa lokalizacji tablicy, nazwy sąsiednich miejscowości i obiektów np. Kasa, Peron 1, Parking, Przystanek autobusowy. Przy skrzyżowaniach dróg tablica informacyjna będzie posiadać informacje z czterech stron.

Lokalizacje tablic

Tablice informacyjne LED zostaną zamontowane w Pobiedziskach (4 sztuki), w Biskupicach (2 sztuki), w Pobiedziskach Letnisko (2 sztuki). Z kolei tablice kierunkowe pojawią się w Pobiedziskach (4 sztuki), w Biskupicach (4 sztuki) oraz w Pobiedziskach Letnisko (4 sztuki).


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
SDIP
MPTechnology
UG ładowarka
UG Pobiedziska