TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Trudna sytuacja w MZK Przemyśl. Prezes rezygnuje
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.05.2020 17:00:29
Trudna sytuacja w MZK Przemyśl. Prezes rezygnuje; fot. fot. Agata Czereba UM Przemyśl

W MZK Przemyśl panuje zła sytuacja finansowa, którą pogłębiła obecna pandemia koronawirusa. Dotychczasowy prezes Leszek Radoń, złożył rezygnację "z przyczyn osobistych."

W Miejskim Zakładzie Komunikacji w Przemyślu panuje zła sytuacja finansowa, którą pogłębiła obecna pandemia koronawirusa. Dotychczasowy prezes Leszek Radoń, złożył rezygnację "z przyczyn osobistych".

O skali problemu dobitnie świadczy komunikat miasta ws. aktualnej sytuacji w Miejskim Zakładzie Komunikacji sp. z o.o. w Przemyślu. Czytamy w nim m.in.:

-"Uprzejmie informujemy, iż pan Leszek Radoń złożył rezygnację z funkcji prezesa Miejskiego Zakładu Komunikacji Sp. z o.o. w Przemyślu - ze skutkiem na 12 maja 2020 roku. Jako powód swojej decyzji wskazał względy osobiste. Rezygnację z pełnionej funkcji złożyła też prokurent spółki."

Kryzys dobija

Przypomnijmy, że sytuacja w MZK w Przemyślu od kilu lat nie jest najlepsza. Teraz kryzys dodatkowo wręcz załamał finanse spółki. Teraz to radni będą ratować MZ i zapowiadają wielkie zmiany w miejskiej komunikacji.

-"Od środy, 13 maja do czasu powołania nowego prezesa, obowiązki szefa MZK w Przemyślu obejmie Dariusz Łapa. Przez ten okres sekretarz miasta przebywać będzie na urlopie — informuje Agata Czereba, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Przemyślu.

Miejski Zakład Komunikacji sp. z o.o. w Przemyślu jest spółką, która od dawna boryka się z wieloma problemami. Dotyczą one różnych aspektów - od funkcjonowania zakładu po rozmaite, niezależne od jednostki czynniki zewnętrze. Trudną sytuację zakładu pogłębiają skutki ogłoszonego w marcu br. stanu pandemii z powodu koronawirusa COVID-19. Obecnie spółka jest w przededniu wchodzenia w ostatni etap procedowania kredytu, mającego na celu poprawę sytuacji w firmie


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
personalia
MZK Przemyśl