TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Trzech kierowców w niemieckim autokarze. Bez kontroli czasu
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.07.2019 11:00:28
Trzech kierowców w niemieckim autokarze. Bez czasu pracy

Kierowcy, którzy prowadzili autokar na trasie Ukraina - Niemcy, naruszali czas swojej pracy. Do tego jeden z nich przebywał w Polsce nielegalnie.

11 lipca - podczas kontroli przeprowadzonej w autobusie należącym do niemieckiego przewoźnika, opolscy pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego ujawnili, że jeden z kierowców przebywa nielegalnie na terenie Polski.

Do zdarzenia doszło na opolskim odcinku autostrady A4. W okolicy Brzegu inspektorzy opolskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli autobus należący do niemieckiego przewoźnika, wykonujący regularne kursy z Niemiec na Ukrainę.

W trakcie kontroli okazało się, że na pokładzie jest aż trzech kierowców, z których żaden nie rejestrował czasu swojej pracy, za co zostali ukarani mandatami po 2 tysiące złotych. Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne, które może zakończyć się karą do pięciu tysięcy złotych.

Dodatkowo ujawniono, że jeden z kierowców autobusu przebywa na terenie Polski z naruszeniem przepisów ruchu wizowego. Został on zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Po uiszczeniu kaucji autobus został dopuszczony do dalszej jazdy.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD
Opolskie
  • Konrad Filip – 17.07.2019

    Praktykują sprawdzone sposoby... z Polski? :-D

  • Sebbastian Pioro – 17.07.2019

    😂😂😂😂może i firma niemiecka czyli zarejestrowana w Niemczech - ale kierowcy raczej Niemcami nie byli... Nie ujawniono narodowości kierowców - ale skoro jeden nie miał nawet prawa przebywać w Polsce - oznacza to, że nie jest obywatelem UE i nie posiadał wizy 😂😂😂😂 więc pisanie o Niemieckiej firmie jest słabe...

  • Grzes Narcyz – 17.07.2019

    Po prostu chyba zapomnieli o tym .przecie tacho tez mogli się komuś popsuć a kierowcy nie musieli tego sprawdzac

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.