TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Trzecia wygrana Volvo w Białymstoku. Dwie hybrydy
InfoBus.pl - Opublikowano: 11.09.2019 13:00:29
Trzecia wygrana Volvo w Białymstoku. Dwie hybrydy ; fot. UM Białystok

Volvo Polska podpisało umowę na dostawę kolejnych miejskich autobusów hybrydowych do Białegostoku.

Volvo Polska podpisało umowę na dostawę kolejnych miejskich autobusów hybrydowych do Białegostoku. To już trzeci przetarg w tym mieście, w którym wygrywa oferta Volvo, a po Białymstoku będzie w przyszłym roku jeździło łącznie sześć hybrydowych Volvo 7900.

Volvo dostarczy do Białegostoku 12-metrowe autobusy Volvo 7900 Hybrid. Są one wyposażone silnik elektryczny i silnik diesla o małej pojemności oraz baterie, które ładowane są podczas hamowania oraz z nadwyżki mocy silnika spalinowego - autobus nie wymaga dodatkowej infrastruktury do ładowania.

Nowe autobusy maja być dostarczone do Białegostoku do 10 marca. Inwestycja będzie kosztowała prawie 3,7 mln zł i zostanie zrealizowana w ramach projektu "Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego i rowerowego w BOF".

– Nasz cel to wygodna i nowoczesna komunikacja miejska, która jednocześnie nie zanieczyszcza środowiska. Czyste powietrze to odpowiednia jakość życia mieszkańców, a zakup nowoczesnych niskoemisyjnych autobusów jest właśnie inwestycją w czystsze powietrze – powiedział Zbigniew Nikitorowicz, zastępca prezydenta Białegostoku. – Nowe autobusy to kolejny etap prowadzonych od kilku lat przez Miasto Białystok inwestycji, tworzących sprawny system komunikacji miejskiej.

Co dalej?

To nie koniec białostockich zakupów transportowych. Jeszcze tej jesieni mają dotrzeć do miasta 22 nowe autobusy: 14 szt. pojazdów przegubowych 18-metrowych i 8 szt. 12-metrowych. Firma Solaris Bus & Coach S.A. dostarczy autobusy niskoemisyjne i niskopodłogowe o silnikach spełniających normy emisji spalin Euro 6. Inwestycja kosztuje 34 mln 246 tys. zł i jest realizowana w ramach projektu "Rozwój infrastruktury transportu miejskiego w Białymstoku" z unijnego programu Polska Wschodnia na lata 2014-2020.

Miasto przygotowało w sumie cztery projekty dotyczące transportu miejskiego. Dzięki temu na ulice Białegostoku do roku 2021 wyjadą w sumie co najmniej 72 najnowocześniejsze autobusy. Przybliżony łączny koszt to ok. 110 mln zł netto. Tabor będzie współfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Polska Wschodnia oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Z Wrocławia

Na koniec dodajmy, że autobusy hybrydowe Volvo dla Białegostoku powstaną we wrocławskiej fabryce koncernu, gdzie są projektowane i w całości produkowane seryjnie od 2010 roku.

W sumie Volvo sprzedało do tej pory ponad 2 tys. hybryd operatorom transportu publicznego w ponad dwudziestu krajach. W Polsce miejskie autobusy hybrydowe Volvo jeżdżą m.in. w Inowrocławiu, Sosnowcu, Krakowie, Tarnowskich Górach, Jeleniej Górze, Koszalinie, Białymstoku, Krośnie, Lesznie, Grudziądzu, Ełku, Kędzierzynie Koźlu, Świerklańcu i Warszawie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
hybryda
Volvo
Białystok
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.