TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Turcja: Wypadek autokaru z Polakami
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 24.07.2019 09:00:18
Turcja: wypadek autokaru z Polakami

23 lipca miał miejsce wypadek autokaru w Turcji z udziałem polskich turystów: 3 osoby w stanie ciężkim.

Siedem osób przebywa w szpitalu, w tym trzy w stanie ciężkim - powiedziała 24 lipca rzeczniczka MSZ Ewa Suwara, odnosząc się do wtorkowego wypadku autokaru w Turcji z udziałem polskich turystów. Zaznaczyła, że życiu żadnej z hospitalizowanych osób nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzeczniczka MSZ poinformowała podczas środowego briefingu, że w związku z wtorkowym wypadkiem do szpitali trafiło 30 osób. "Niektóre z tych osób, a konkretnie siedem pozostaje w szpitalu. Spośród tych siedmiu trzy są w stanie ciężkim" - powiedziała. Dodała, że wśród hospitalizowanych nie ma osoby, której życiu zagraża niebezpieczeństwo. Poinformowała też, że oprócz 38 turystów z Polski autokarem podróżował też polski rezydent, co oznacza, że łącznie podróżowało nim 39 obywateli Polski.

Wczoraj MSZ informowało o jednej osobie w stanie zagrażającym życiu.

"Ta osoba przeszła pozytywnie operację, była to operacja bardzo ciężka, ale dobre wiadomości są takie, że nie ma wśród tych osób, które są w stanie ciężkim, osoby, której życiu zagraża niebezpieczeństwo" - poinformowała w środę Suwara.

"Mamy nadzieję, że cztery osoby spośród siedmiu zostaną jeszcze dziś wypuszczone ze szpitala" - powiedziała rzeczniczka MSZ. Jak dodała, pozostałe osoby, które podróżowały autokarem wycieczkowym, wróciły już do hoteli i pozostają pod opieką rezydentów.

Ważne ubezpieczenie

Rzeczniczka MSZ poinformowała, że okoliczności wypadku badane są przez miejscowe władze, w związku, z czym nie może udzielić informacji na ten temat. "Chciałabym podkreślić, że bardzo istotne jest, że Polacy, którzy uczestniczyli w wypadku (...) mieli ubezpieczenie zdrowotne, co jest bardzo istotne" - dodała.

Jak mówiła, nie ma informacji o tym, by autokarem podróżowali też obywatele innych krajów. "Informacją wiarygodną, którą posiadam jest to, że kierowca na pewno nie był obywatelem Polski" - podkreśliła Suwara. Zaznaczyła przy tym, że służby konsularne pozostają w kontakcie z władzami lokalnymi, osobami hospitalizowanymi oraz ich rodzinami.

Rzeczniczka MSZ zaznaczyła, że najlepszą drogą uzyskania informacji na temat tego, czy ktoś uczestniczył w wypadku, jest bezpośredni kontakt z bliskimi, którzy przebywają w Turcji. Oprócz tego istnieje też możliwość kontaktu z numerem dyżurnym polskiego konsulatu w Turcji (tel.: +90 530 469 18 81).

Zgodnie z informacjami tureckich mediów do wypadku doszło we wtorek ok. godz. 17.30 czasu miejscowego w miejscowości Kemer w południowo-zachodniej Turcji, w prowincji Antalya. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i autokar stoczył się z 20-metrowej skarpy. Według informacji medialnych pojazdem miało łącznie podróżować 41 osób. Radio RMF podało, że oprócz Polaków wśród pasażerów byli turyści z Norwegii oraz Rosji.(PAP)

Biuro pomaga

15 poszkodowanych wróciło do hoteli Izabela Jurczewska, przedstawicielka biura Coral Travel Poland, z którym podróżowali Polacy, poinformowała przed północą polskiego czasu, że 15 poszkodowanych osób wróciło już do hoteli.

-"Obecnie w szpitalach jest siedem osób, w tym jedna osoba przeszła operację. Druga osoba poddawana jest dodatkowym badaniom i lekarze podejmą decyzję, czy operacja będzie niezbędna" - przekazała w oświadczeniu Izabela Jurczewska. "Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi partnerami w Turcji monitorując sytuację i reagując na bieżąco. Jesteśmy również w stałym kontakcie z konsulem w Ankarze" - dodała. (http://www.tvn24.pl)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Turcja
  • Sebastian Pioro – 24.07.2019

    Ciekawi mnie ilu z turystów miało zapięte pasy bezpieczeństwa ??? Takze zastanawia mnie po co mieli by mieć ubezpieczenie ??? Przeciez leczenie powinno byc z polisy oc pojazdu w ktorym doznali wypadku. Mieli wykupiony transport, a przewoźnik powinien miec odpowiednie ubezpieczenie 😁😁😁

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.