TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Turystycznym piętrusem do … pracy. W Londynie
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.07.2020 12:00:06
Turystycznym piętrusem do … pracy. W Londynie ; fot. The Original Tour

Wirusowy kryzys dotknął także segment przewóz turystycznych – sightseeing. Sprawdzamy, jak z kryzysem radzi sobie najstarsza firma w tej branży - The Original Tour z Londynu.

Wirusowy kryzys dotknął także segment przewóz turystycznych – sightseeing. Sprawdzamy, jak z kryzysem radzi sobie najstarsza firma w tej branży - The Original Tour z Londynu.

The Original Tour posiada tylko w Londynie flotę aż 200 charakterystycznych autobusów piętrowych z otwartym górnym pokładem. Z powodu braku turystów nie mają one obecnie za dużo pracy, dlatego zarząd firmy wpadł na pomysł, aby wozić nimi także londyńczyków do pracy i do domu.

Pierwsza taka testowa usługa ruszyła na linii z Walthamstow Central - Victoria.

Jak to działa?

Rezerwacja przejazdu odbywa się za pośrednictwem aplikacji Snap, na której można również śledzić na żywo trasę pojazdu.

Za przejazd ze strefy 3. do strefy 1 piętrusem, The Original Tour pobiera opłatę w wysokości 3,30 funta od osoby. Jeśli autobus nie jest zapełniony przynajmniej w połowie, cena biletu wzrośnie.

Jak policzono, jeżeli firma użyje wszystkich 200 autobusów, to jest w stanie codziennie transportować 30 tys. pracowników.

Londyńskie cięcia

Przypomnijmy, że w Wielkiej Brytanii do 1 sierpnia obowiązuje zalecenie, aby pracować z domu, jeśli jest to możliwe. Rząd sugeruje również, aby unikać niepotrzebnych podróży transportem publicznym. TfL radzi z kolei, aby podróże transportem w stolicy odbywały się poza godzinami szczytu i tylko w ostateczności. Z tego powodu znacząco obniżono częstotliwość funkcjonowania metra czy autobusów.

W tej sytuacji podróż autobusem o otwartej przestrzeni może być dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą boją się o swoje zdrowie, a chcą podróżować transportem publicznym.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
turystyka
W. Brytania