TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tychy: Pożar trolejbusu
DZIENNIK ZACHODNI - Opublikowano: 07.02.2019 12:25:42

5 lutego na pętli przy dworcu PKP w Tychach doszło do pożar trolejbusu.

Jak informuje Dziennik Zachodni - 5 lutego na pętli przy dworcu PKP w Tychach doszło do pożar trolejbusu.

Pojazd zapalił się w momencie, gdy kierujący miał podjeżdżać na przystanek. Zaczęło się od tego, że mężczyzna zauważył dym wydobywający się z komory silnika. Szybko zatrzymał trolejbus, a później otworzył wszystkie drzwi i zdjął pantografy z sieci trakcyjnej, by odłączyć zasilanie.

Kierowca zadzwonił po służby, które szybko pojawiły się na miejscu.

Strażacy w kilka minut ugasili trolejbus, w którym pożar objął komorę silnika. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną wybuchu ognia było zwarcie w instalacji elektrycznej pojazdu i spaleniu jej części. Trolejbus został odholowany i zostanie poddany oględzinom. Na szczęście nikomu nic się nie stało.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
pożar
Śląskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.