TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Uberem taniej niż autobusem? Kierowcy zapowiadają strajk
FAKT.PL - Opublikowano: 11.09.2019 14:53:09

Uber wprowadził nowy cennik, który oburzył kierowców jeżdżących dla niego.

Jak informuje fakt.pl - Uber wprowadził nowy cennik, który oburzył kierowców jeżdżących dla niego. Praktycznie wszystkie stawki zostały obniżone, co może ucieszyć klientów, ale dla osób, które jeżdżą z Uberem zarobić to poważny cios w zarobki. Pojawiło się wiele głosów nawołujących wręcz do strajku przeciwko zmianom, które firma wprowadza.

Uber ogłosił niedawno zmiany w swoim cenniku dla Warszawy. Opłata minimalna za przejazd została obniżona z 10 do 8 zł (podobnie opłata za anulowanie kursu). Opłata podstawowa z 4 do 3 zł, a opłata za każdy przejechany kilometr spadła z 1,30 zł do 1 zł. Jedyne, co się w nowym cenniku zmieniło na plus dla kierowców, to opłata za minutę. Została podniesiona z 25 na 25 groszy.

W efekcie klienci zapłacą mniej niż do tej pory za jazdę poza godzinami szczytu, a więcej, gdy natrafia na korki.

Uber a WTP

Wielu wskazuje, że na to, że ceny Ubera stały się teraz tak niskie, że zaczynają konkurować z jednorazowymi biletami komunikacji miejskiej.

"W Warszawie normalny bilet jednorazowy na dwie strefy kosztuje 7 zł. Za tę kwotę możemy za pomocą Ubera przejechać poza godzinami szczytu spokojnie koło 2 km. W przypadku pozostania w pierwszej strefie, krótki, kilometrowy kurs też zaczyna być zresztą konkurencyjny, bo bilet jednorazowy kosztuje tu 4,40. Jeżeli wsiądziemy do samochodu ze znajomym, to długość trasy nam się podwaja" - pisze serwis BizBlog.pl

Niezadowolenie kierowców Ubera postanowiła wykorzystać konkurencja. Bolt ogłosił, że wprowadzi promocję, która przyciągnie klientów, ale kierowcy jej kosztów nie odczują, bo firma dorzuci własne pieniądze. Do tego Bolt podniósł minimalną cenę gwarantowaną do 10 zł.

Tymczasem sfrustrowani kierowcy Ubera zauważają, że firma "jakoś nie pomyślała", by obniżyć swoją wysoką prowizję za każdy kurs, która obecnie wynosi 25 proc. Wielu nawołuje do podjęcia działań protestacyjnych, strajku nawet. Jednak nie widać na razie śladu żadnego jednolitej narracji, konkretnych akcji ani pomysłu na to, jak strajk miałby wyglądać.

https://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/uberem-taniej-niz-autobusem-kierowcy-zapowiadaja-strajk/5fh1zl6WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ubwer
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.