TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

UITP 2019: ADL z piętrowym autobusem dla Lozanny
- Opublikowano: 18.06.2019 12:00:22
UITP 2019: ADL z piętrowym autobusem dla Lozanny

Brytyjska firma ADL - coraz mocniej obecna na kontynentalnym rynku - pokazała na UITP swój bestseler - piętrowy autobus miejski Enviro 500. Jeszcze z tradycyjnym napędem diesla.

Brytyjska firma ADL - coraz mocniej obecna na kontynentalnym rynku - pokazała na UITP swój bestseler - piętrowy autobus miejski Enviro 500. Jeszcze z tradycyjnym napędem diesla.

W Sztokholmie ADL pokazał jeden z 13 egzemplarzy Enviro 500 dla Transport Publics de la Région Lausannoise (TL) w Lozannie. Wszystkie te pojazdy są trzyosiowe, mają długość 12,9 m, wysokość 4 m (1,8 m na dolnym pokładzie i 1,6 na górnym pokładzie) i oferują 41 miejsc stojących oraz 79 miejsc siedzących, z czego 52 na górnym pokładzie. Razem daje to sporą pojemność przy tej długości, co także przekłada się na dobrą zwrotność. Źródłem napędu jest sześciocylindrowy silnik Cummins ISL Euro6 o pojemności 8,9 l i mocy 276 kW (375 KM).

Amerykańskie przejęcie

O nowym właścicielu firmy - grupie NFI - pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ Tym samym ADL znalazło się w jednej rodzinie z tak znanymi markami, jak New Flyer (autobusy miejskie), Arboc (niskopodłogowe autobusy MINI i MIDI oraz autokary MIDI) i MCI (autokary).

Jak podkreśla Alexander Dennis Limited (ADL), ta fuzja nie będzie miała wpływu na współpracę ADL-BYD w zakresie produkcji elektrycznych autobusów, które są zabudowywane w Szkocji na bazie podwozi BYD z zakładu w Komarom.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
piętro
UITP
ADL
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.