TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

UITP 2019: Daimler buduje sieć wokół eCitaro [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.06.2019 13:00:07
UITP 2019: Daimler buduje sieć usług wokół eCitaro

Daimler stawia na Mercedes-Benz eCitaro i buduje wokół tego pojazdu całą paletę usług – od planowania elektromobilności po budowę infrastruktury ładowania.

Daimler stawia na Mercedes-Benz eCitaro i buduje wokół tego pojazdu całą paletę usług – od planowania elektromobilności po budowę infrastruktury ładowania.

Daimler stawia na Mercedes-Benz eCitaro i buduje wokół tego pojazdu całą paletę usług – od planowanie elektromobilności po budowę infrastruktury ładowania. Dlatego podczas wystawy towarzyszącej światowemu kongresowi UITP, Daimler zaprezentował właśnie swojego 12-metrowego elektrobusa. Do tego niemiecki koncern dodał ofertę kompleksowego systemu e-mobilności i usługi cyfrowych w ramach nowego działu eMobility.

Kompleksowy system

Usługę eMobility oferuje serwisowa marka OMNIplus i autoryzowani partnerzy serwisowi. E-mobilność w ramach marki Mercedes-Benz to kompleksowy system składający się z kilku elementów: zasilania, infrastruktury ładowania, planowanie, systemów telematycznych i szkolenia pracowników. Generalnie eMobility ma pomóc w zaplanowaniu elektromobilności w danym mieście.

Do tego dochodzi usługa Omniplus On, czyli centralny punkt informacyjny dla pracowników warsztatów, menadżerów flot, kierowców i zaopatrzeniowców. Cel: optymalizacja dostępności pojazdów z floty, a tym samym wyników ekonomicznych przedsiębiorstwa autobusowego.

Omniplus On oferuje różne obszary serwisowe, przynoszące zróżnicowane korzyści. Na przykład Omniplus On advance zapewnia maksymalną dostępność i dzięki usłudze Omniplus Uptime służy do monitorowania pojazdów w czasie rzeczywistym. Omniplus On monitor łączy w sobie usługi telematyczne, a Omniplus On drive wspomaga kierowcę - na przykład w zakresie kontroli rozkładu jazdy. Z kolei Omniplus On commerce umożliwia firmom szybkie zamawianie części zamiennych w sklepie Omniplus eShop. Jak widać wszystko powoli ulega procesowi cyfryzacji.

Poniżej zapraszamy na film ze stoiska Daimler Buses na UITP w Sztokholmie:
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
elektrobus
UITP
Mercedes
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.