TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Umowy przewoźników z szkołami. Rynkowa konieczność
InfoBus.pl - Opublikowano: 01.03.2017 14:19:02
Umowy przewoźników ze szkołami. Rynkowa konieczność

Z analizy ogólnopolskiego Barometru Zawodów 2017 wynika, że mechatronicy są najbardziej deficytowym zawodem na rynku pracy. Dlatego przewoźnicy rozpoczynają współpracę ze szkołami zawodowymi. Jak w Częstochowie.

Z analizy ogólnopolskiego Barometru Zawodów 2017 wynika, że mechatronicy (podobnie zresztą jak kierowcy) są najbardziej deficytowym zawodem na rynku pracy. Dlatego przewoźnicy coraz częściej rozpoczynają współpracę ze szkołami zawodowymi - zarówno w zakresie kształcenia przyszłych serwisantów, jak i kierowców. Jak w Częstochowie.

28 lutego, w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie została podpisana umowa o współpracy pomiędzy przewoźnikiem a Zespołem Szkół im. Bolesława Prusa w Częstochowie. Dokument sygnowali: ze strony MPK ? prezes zarządu, Roman Bolczyk oraz z-ca prezesa, Robert Madej, a ze strony Zespołu Szkół ? dyrektor Dariusz Rataj.

Porozumienie dotyczy wspólnych działań, które będą podejmowane przez obie instytucje w zakresie promocji szkolnictwa zawodowego w zawodach aktualnie poszukiwanych na rynku pracy (w szczególności subregionu częstochowskiego).

Ze strony szkoły można spodziewać się w najbliższym czasie m.in. utworzenia klas w zawodach elektronicznych, a miejski przewoźnik zaś udostępni swoje zaplecze oraz stworzy warunki pozwalające na zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy w poszczególnych zawodach i nabieranie umiejętności zawodowych podczas zajęć praktycznych. Obie instytucje ponadto będą wzajemnie promowały swoje inicjatywy na różnych płaszczyznach.

W spotkaniu oprócz wcześniej wymienionych wzięli udział także przedstawiciele mediów, grono pedagogiczne i uczniowie, którzy po zakończeniu konferencji prasowej zostali oprowadzeni po terenie zajezdni MPK. Należy przypomnieć, że to kolejna inicjatywa MPK, po wcześniejszych (m.in. cyklu "Wybieram Zawód z Przyszłością"), zmierzająca do przybliżenia młodzieży szkolnej z miasta i regionu działalności Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Częstochowa
kierowca
szkoła