TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Umowy przewoźników z szkołami. Rynkowa konieczność
InfoBus.pl - Opublikowano: 01.03.2017 14:19:02
Umowy przewoźników ze szkołami. Rynkowa konieczność

Z analizy ogólnopolskiego Barometru Zawodów 2017 wynika, że mechatronicy są najbardziej deficytowym zawodem na rynku pracy. Dlatego przewoźnicy rozpoczynają współpracę ze szkołami zawodowymi. Jak w Częstochowie.

Z analizy ogólnopolskiego Barometru Zawodów 2017 wynika, że mechatronicy (podobnie zresztą jak kierowcy) są najbardziej deficytowym zawodem na rynku pracy. Dlatego przewoźnicy coraz częściej rozpoczynają współpracę ze szkołami zawodowymi - zarówno w zakresie kształcenia przyszłych serwisantów, jak i kierowców. Jak w Częstochowie.

28 lutego, w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie została podpisana umowa o współpracy pomiędzy przewoźnikiem a Zespołem Szkół im. Bolesława Prusa w Częstochowie. Dokument sygnowali: ze strony MPK ? prezes zarządu, Roman Bolczyk oraz z-ca prezesa, Robert Madej, a ze strony Zespołu Szkół ? dyrektor Dariusz Rataj.

Porozumienie dotyczy wspólnych działań, które będą podejmowane przez obie instytucje w zakresie promocji szkolnictwa zawodowego w zawodach aktualnie poszukiwanych na rynku pracy (w szczególności subregionu częstochowskiego).

Ze strony szkoły można spodziewać się w najbliższym czasie m.in. utworzenia klas w zawodach elektronicznych, a miejski przewoźnik zaś udostępni swoje zaplecze oraz stworzy warunki pozwalające na zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy w poszczególnych zawodach i nabieranie umiejętności zawodowych podczas zajęć praktycznych. Obie instytucje ponadto będą wzajemnie promowały swoje inicjatywy na różnych płaszczyznach.

W spotkaniu oprócz wcześniej wymienionych wzięli udział także przedstawiciele mediów, grono pedagogiczne i uczniowie, którzy po zakończeniu konferencji prasowej zostali oprowadzeni po terenie zajezdni MPK. Należy przypomnieć, że to kolejna inicjatywa MPK, po wcześniejszych (m.in. cyklu "Wybieram Zawód z Przyszłością"), zmierzająca do przybliżenia młodzieży szkolnej z miasta i regionu działalności Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Częstochowa
kierowca
szkoła
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.