TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Unijna kasa napędza klasę MIDI. Starogard Gdański
InfoBus.pl - Opublikowano: 18.04.2017 10:51:21 7 komentarzy
Wizualizacja budowy centrum przesiadkowego w Starogardzie Gdańskim

Przed nami kolejne duże zamówienie na midibusy z unijnym dofinansowaniem. Zgodnie ze swoim projektem w ramach RPO, Starogard Gdański chce kupić 11 szt. niskopodłogowych autobusów z silnikami diesla Euro 6.

Przed nami kolejne duże zamówienie na midibusy z unijnym dofinansowaniem. Zgodnie ze swoim projektem złożonym w ramach RPO, Gmina Miejska Starogard Gdański chce kupić 11 szt. niskopodłogowych autobusów z silnikami diesla Euro 6. 18 kwietnia 2017 r. ogłoszono przetarg, który prowadzony jest przez Miejski Zakład Komunikacji w Starogardzie Gdańskim.

Dostawa dotyczy autobusów jednoczłonowych z niską podłogą, przeznaczonych do eksploatacji w regularnej komunikacji miejskiej, tego samego producenta i tej samej marki, o następujących wymiarach:

a) długość: 10,5 m ? 0,2 m

b) szerokość min. 2,55 m

c) wysokość max. 3,20 m

W układzie napędowym zamawiający wymaga silnika czterosuwowego, rzędowego, 6-cylindrowego, chłodzonego cieczą, z zapłonem samoczynnym, spełniającego normę czystości spalin Euro 6. Termin dostawy to 240 dni od daty podpisania umowy.

Nie znamy jeszcze SIWZ-u starogardzkiego zamówienia, natomiast ostatnie zamówienia przewoźnika pokazują, że MZK od lat stawia na klasę MIDI. Ostatni wybór firmy pomorskiej padł na konstrukcję Mercedes-Benz Citaro K. Pięć takich pojazdów zakupiono w 2010 r. w ramach poprzedniej edycji RPO. Rok później dokupiono (także z unijnym wsparciem) pięć autobusów Mercedes-Benz Conecto LF. To oznacza, że walka o najnowszą unijną jedenastkę w Starogardzie może być emocjonująca. Czy Ursus utrzyma dobrą passę do Bolesławcu, czy EvoBus zdobędzie swoje pierwsze zwycięstwo w tym roku, a może Solaris powróci z dostawami nowych autobusów do pomorskiego miasta (po ostatniej dostawie 6 szt. Urbino 10 w 2007 r.)? O tym wszystkim przekonamy się 24 maja 2017 r., kiedy wyznaczono termin składnia ofert.

Unijny impet MIDI

Warto zwrócić, że jest to kolejne tegoroczne zamówienia na klasę MIDI, które ewidentnie w tym roku ? dzięki unijnym funduszom ? przezywa prawdziwy rozkwit. Takie midi-kontrakty w tym roku podpisały już firmy z:

 • Nowej Soli (23 szt. Urbino 8,9LE),

 • Sieradza (8 szt. Urbino 10)

 • Komornik (2 szt. Urbino 10,5).

W kolejne czeka Bolesławiec (13), Chodzież (5), Świerklaniec (2), Środa Śląska (3).

Starogardzki projekt

Zakup autobusów realizowany będzie w ramach miejskiego projektu "Budowa i skomunikowanie węzła integracyjnego w Starogardzie Gdańskim", który został najwyżej oceniony przez Zarząd Województwa Pomorskiego w ramach konkursu RPO ? Transport miejski . Unia dofinansuje 85% kosztów tego zadania, czyli nie więcej niż 34.386.092,10 zł.

?  Cieszymy się ogromnie z tak wysokiej oceny naszego projektu oraz z poziomu dofinansowania. Ponad 34 miliony to rekordowa suma, którą miasto otrzymało na jeden projekt ? przyznaje Przemysław Biesek-Talewski zastępca prezydenta ds. techniczno-inwestycyjnych w Starogardzie Gdańskim. - Duża część tych środków przeznaczona będzie na drogi w rejonie dworca, w tym na Aleję Wojska Polskiego. Teraz czeka nas duże wyzwanie związane z realizacją inwestycji. Budowę planujemy rozpocząć w przyszłym roku  ? dodaje wiceprezydent.

Cała inwestycja będzie kosztować ponad 42,5 mln zł. Obejmie nie tylko przebudowę samego dworca kolejowego, ale budowę wokół niego nowej infrastruktury, która ułatwi mieszkańcom komunikację.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Starogard Gdański
przetarg
tabor
węzeł
 • Krystian – 18.04.2017

  Coś tu jest nie tak w tej wiadomości w Tytule artykułu napisane Starogard Gdański a większość zdjęć jest ze Stargardu już nie szczecińskiego

 • Krystian – 18.04.2017

  Ktoś tu chyba z dwóch miast stworzył jedno ojj coś brak wiedzy merytorycznej :):)

 • Słodowy. – 18.04.2017

  Nikt nie wystartuje ! Bo kto produkuje silniki o zapłonie samoczynnym, czterosuwowe i jeszcze chłodzone cieczą ?

 • Misza – 18.04.2017

  Wszystkie zdjęcia są ze Starogardu , a nie ze Stargardu. Wystarczy dobrze przeczytać tablice na budynku dworca oraz nr rejestracyjne

 • Wacek – 19.04.2017

  Jeden pies!

 • mm – 19.04.2017

  Po Starogardzie Gd jeździ 6 pięć autobusów Mercedesów Conecto LF a nie 5 .

 • M.Ł. – 19.04.2017

  Koszalin 7szt Lion's City M.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.