TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ursus: Demo tour po Chorwacji
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.05.2017 14:30:54

Spółka Ursus Bus stawia na elektromobilność i wizyta w Chorwacji jest szansą na dalszy rozwój w tym obszarze oraz pozyskanie nowych kontraktów w Europie.

Spółka Ursus Bus stawia na elektromobilność i wizyta w Chorwacji jest szansą na dalszy rozwój w tym obszarze oraz pozyskanie nowych kontraktów w Europie.

Prezentowany w Chorwacji Ursus Electric Bus City Smile 12LFE to autobus w pełni elektryczny o długości 12 metrów. Na pokładzie może podróżować 82 osoby. Całkowity czas ładowania akumulatorów to 5-6 godzin. Istnieje również możliwość szybkiego ładowania w czasie 5-6 minut co pozwala na przejechanie dystansu kolejnych 40 kilometrów.

Trasa pokazowa autobusu elektrycznego spotkała się z ogromnym zainteresowaniem chorwackich władz samorządowych oraz miejskich zakładów transportowych.

– Chcemy pokazać w Europie ofertę produktową Ursus Bus z obszaru autobusów o napędzie elektrycznym i zaprezentować walory użytkowe oraz rozwiązania techniczne naszych pojazdów, w tym oszczędność kosztów w zakresie serwisowania pojazdów – mówi Karol Zarajczyk, Prezes Zarządu Ursus S.A.

Ursus Electric Bus City Smile 12LFE odwiedzi jeszcze Split (12-15 maja) i Osijek (16-18 maja). Wizyta w każdym mieście przebiegnie według następującego schematu: przejazd i ekspozycja autobusu w centralnym punkcie miasta (część oficjalna z udziałem władz lokalnych i przedstawicieli Ambasady RP w Chorwacji), prezentacja produktowo-techniczna rodziny pojazdów Ursus City Smile dla przedstawicieli lokalnego zakładu transportu publicznego oraz jazdy testowe pojazdem realizowane przez wytypowaną grupę lokalnych kierowców autobusów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ursus
elektrobus
Chorwacja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.