TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ursus: Demo tour po Chorwacji
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.05.2017 14:30:54

Spółka Ursus Bus stawia na elektromobilność i wizyta w Chorwacji jest szansą na dalszy rozwój w tym obszarze oraz pozyskanie nowych kontraktów w Europie.

Prezentowany w Chorwacji Ursus Electric Bus City Smile 12LFE to autobus w pełni elektryczny o długości 12 metrów. Na pokładzie może podróżować 82 osoby. Całkowity czas ładowania akumulatorów to 5-6 godzin. Istnieje również możliwość szybkiego ładowania w czasie 5-6 minut co pozwala na przejechanie dystansu kolejnych 40 kilometrów.

Trasa pokazowa autobusu elektrycznego spotkała się z ogromnym zainteresowaniem chorwackich władz samorządowych oraz miejskich zakładów transportowych.

– Chcemy pokazać w Europie ofertę produktową Ursus Bus z obszaru autobusów o napędzie elektrycznym i zaprezentować walory użytkowe oraz rozwiązania techniczne naszych pojazdów, w tym oszczędność kosztów w zakresie serwisowania pojazdów – mówi Karol Zarajczyk, Prezes Zarządu Ursus S.A.

Ursus Electric Bus City Smile 12LFE odwiedzi jeszcze Split (12-15 maja) i Osijek (16-18 maja). Wizyta w każdym mieście przebiegnie według następującego schematu: przejazd i ekspozycja autobusu w centralnym punkcie miasta (część oficjalna z udziałem władz lokalnych i przedstawicieli Ambasady RP w Chorwacji), prezentacja produktowo-techniczna rodziny pojazdów Ursus City Smile dla przedstawicieli lokalnego zakładu transportu publicznego oraz jazdy testowe pojazdem realizowane przez wytypowaną grupę lokalnych kierowców autobusów.


Sprawdź też:
Ursus
elektrobus
Chorwacja

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.