TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ursus SA z nowym prezesem. Ursus Bus bez zmian
InfoBus.pl - Opublikowano: 04.12.2018 11:00:24
Personalne zmiany na szczycie w Ursusie - Karol Zarajczyk

3 grudnia Tomasz Zadroga został powołany na stanowisko prezesa zarządu spółki. Z funkcji tej zrezygnował Karol Zarajczyk, który pozostaje w Grupie jako prezes zarządu Ursus Bus.

3 grudnia, decyzją Rady Nadzorczej Ursus S.A. Tomasz Zadroga został powołany na stanowisko prezesa zarządu spółki. Z funkcji tej zrezygnował Karol Zarajczyk, który pozostaje w Grupie jako prezes zarządu Ursus Bus.

Do zarządu Ursus S.A. dołączy również Agnieszka Biała, która będzie pełnić funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za restrukturyzację spółki.

- W związku z trwającą obecnie restrukturyzacją przed URSUSEM stoi wiele wyzwań. Spółka nie tylko musi dostosować swój model biznesowy do dynamicznie zmieniających się warunków rynkowych, ale również wrócić do aktywnej walki o biznes w Polsce i za granicą. Jednocześnie powinna dołożyć wszelkich starań, by porozumieć się z instytucjami finansowymi, które wspierają działalność Spółki, w celu optymalizacji struktury finansowania

- Ursus to spółka, która posiada atrakcyjne aktywa i silną markę produktową, rozpoznawalną na świecie. Cieszę się, że swoją wiedzą i doświadczeniem będę się mógł przyczynić do przebudowy jej modelu biznesowego i uwolnienia potencjału Spółki. Dlatego efektywne przeprowadzenie Spółki przez trwającą transformację i wzrost jej wartości dla akcjonariuszy będą moimi priorytetami na najbliższe miesiące – powiedział Tomasz Zadroga, nowy prezes zarządu Ursus S.A.

Nowy szef Ursusa w przeszłości był m.in. prezes zarządu PGE oraz wiceprezes zarządu ZE PAK.

-"Pan Tomasz Zadroga spełnia te wszystkie wymagania. To bardzo doświadczony menadżer, który kierował największymi spółkami przemysłowymi w Polsce o skali, działalności i kapitalizacji wielokrotnie przewyższającymi URSUS. Jest przy tym dobrze postrzegany przez instytucje finansowe i analityków giełdowych, co może być pozytywnym sygnałem dla rynku – powiedział Andrzej Zarajczyk, przewodniczący Rady Nadzorczej Ursus S.A.– Jednocześnie pragnę podziękować ustępującemu prezesowi za jego wkład w rozwój i budowanie wartości URSUSA. Jego wiedza i doświadczenie będą nadal służyły Grupie – dodał Andrzej Zarajczyk.

Specjalistka od restrukturyzacji

Zarząd spółki został też wzmocniony przez Agnieszkę Białą, która jako nowy członek zarządu ds. restrukturyzacji będzie odpowiedzialna za sprawne i terminowe przeprowadzenie inicjatyw zawartych w planie restrukturyzacyjnym złożonym w sądzie.

Plan restrukturyzacji Ursus S.A. zakłada m.in. sprzedaż aktywów, zwiększenie przychodów z działalności i zwiększenie marżowości oraz optymalizację kosztów. Działania, które mają doprowadzić do uzdrowienia biznesu, zostały rozpisane na lata 2018 - 2023. W pierwszej kolejności URSUS zamierza odzyskać przeterminowane należności od kontrahentów, ale również doprowadzić do zawarcia porozumienia z wierzycielami dotyczące spłaty zobowiązań.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
personalia
Ursus
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.