TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ursus z kolejną zmianą prezesa: Arkadiusz Miętkiewicz
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 10.07.2019 13:00:57
Ursus z kolejną zmianą prezesa ; fot. British Automotive Holding

Tomasz Zadroga zakończył swoją misję ratowania lubelskiego producenta. Jego miejsce zajął Arkadiusz Miętkiewicz, który m.in. współpracował z marką BYD.

Wydawało się, że Tomasz Zadroga wyprowadzi Ursus SA na prostą, jednak w czerwcu br. postanowił on zakończyć swoją misję ratowania lubelskiego producenta. Jego miejsce zajął Arkadiusz Miętkiewicz, który m.in. współpracował z marką BYD.

9 lipca 2019 r. do spółki wpłynęło pismo Tomasza Zadrogi, w którym poinformował, że z dniem 9 lipca 2019 r., z powodów osobistych uniemożliwiających dalsze sprawowanie powierzonych obowiązków, rezygnuje z pełnienia funkcji prezesa zarządu URSUS S.A. w restrukturyzacji. Jak informuje spółka, Tomasz Zadroga będzie współpracował teraz z grupą kapitałową URSUS S.A. w charakterze doradcy.

Nowy prezes

W tym samym dniu Rada Nadzorcza podjęła uchwałę o powołaniu z dniem 10 lipca 2019 r. Arkadiusza Miętkiewicza do pełnienia funkcji prezesa zarządu URSUS S.A. Po dokonaniu wyżej wymienionych zmian, skład Zarządu URSUS S.A. od dnia 10 lipca 2018 r. przedstawia się następująco:

 • Prezes Zarządu - Arkadiusz Miętkiewicz,

 • Wiceprezes Zarządu - Michał Nidzgorski.

25 lat doświadczeń

Przebieg pracy zawodowej i zajmowane stanowiska Arkadiusza Miętkiewicza obejmują 25 lat doświadczenia w motoryzacji:

 • Od lipca 2015 do marca 2019 Dyrektor Zarządzający i Wiceprezes Zarządu British Automotive Polska S.A. - Generalnego Importera marek Jaguar Land Rover w Polsce oraz AML Polska Sp. z o.o. - "Direct Dealera" marki Aston Martin w Polsce,

 • Od stycznia 2018 do marca 2019 - Wiceprezes Zarządu spółki giełdowej British Automotive Holding S.A.

 • 1993 - 2015 - Iberia Motor Company S.A. i grupa spółek, m.in.:

 • 1993 - 2005 - Iberia Motor Company S.A. - Generalny Importer marki SEAT w Polsce - od Asystenta Sieci Dilerskiej - do Dyrektora Generalnego i Prezesa Zarządu,

 • 2005 - 2012 - CEO Formula Motor Ukraina Z.A.O. z siedzibą w Kijowie - Generalny Importer marki SEAT na Ukrainie,

 • 2007 - 2011 - CEO Iberia Motor Rus Z.A.O. z siedzibą w Moskwie - Generalny Importer marki SEAT w Federacji Rosyjskiej,

 • 2011 - 2015 - CEO Automotive Europe Corporation Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie i O.O.O. z siedzibą w Kijowie, Ukraina - Generalny Importer marki BYD (samochody i autobusy elektryczne),

 • 2006 - 2010 - CEO First Truck International Sp. z o.o. - Generalny Importer pojazdów dostawczych LDV (Wielka Brytania) i GAZ (Rosja).

Poza wymienionymi funkcjami, Arkadiusz Miętkiewicz był członkiem licznych Rad Nadzorczych m.in. wymienionych spółek, jak również związanych z Sixt Rent a Car (franczyza w Polsce), czy Harley Davidson (Generalny Importer w Polsce).


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
personalia
Ursus
 • Piotr Łaban – 10.07.2019

  Ursus to jest traktor A nie autobus

 • Daniel Mrotek – 10.07.2019

  Dajcie sobie już spokój z tym Ursusem i zamknijcie tą fabrykę (przepraszam za brzydkie słowo) w pizdu...

 • Michał Prosper Kowalski – 10.07.2019

  To ten który terroryzował MZA co powinno być wpisane w SIWZ na 130 przegubowych elektryków?

 • Michał Paweł Łukasz – 10.07.2019

  Czyli ursus będzie wykupiony przez byda, czy będzie ściągać "szkielety", czy będzie importerem? Czy coś jeszcze inne? Czy to będzie dobre dla kraju, jak Chińczycy będą pracować i zarabiać, a my wydawać pieniądze w chinach? :)

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.