TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ursus z misją dyplomatyczną
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.10.2017 14:56:55 7 komentarzy
Ursus z misją dyplomatyczną

7 października zwiedzali fabrykę firmy Ursus S.A., w której najbardziej zainteresowani byli produkcją pojazdów elektrycznych.

7 października zwiedzali fabrykę firmy Ursus S.A., w której najbardziej zainteresowani byli produkcją pojazdów elektrycznych.

Dwudziestu trzech szefów misji dyplomatycznych mogło przekonać się, jak funkcjonuje znany w świecie producent maszyn rolniczych. Wizyta w fabryce rozpoczęła się w sali konferencyjnej, gdzie goście zapoznali się z prezentacją poświęconą działaniom firmy i jej historii. Następnie w hali wystawowej fabryki zaprezentowano ciągniki i maszyny przeznaczone na eksport do Europy, Afryki i Azji. Delegaci zostali przeprowadzeni przez linie produkcyjne maszyn oraz ciągników, a także dział montażu i testowania transmisji. Jednym z najciekawszych punktów wydarzenia było przejście wzdłuż nowoczesnej linii produkcyjnej autobusów, wykorzystującej plazmę i laser.

Goście mogli czerpać inspirację z osiągnięć polskiego producenta pojazdów napędzanych energią elektryczną. Pytali o dokładny rodzaj i działanie napędów stosowanych przez Ursus w swoich produktach. Starali się także poznać rozwiązania stosowane przez lubelską firmę, które możliwe byłyby do zaimplementowania przez Ursus w ich własnych krajach.

Produkcja w lubelskiej fabryce Ursusa, która zajmuje powierzchnię 26 tysięcy metrów kwadratowych, ruszyła w 2012 roku. W zakładzie powstają ciągniki posiadające od 50 do 110 koni mechanicznych. Miesięcznie z linii produkcyjnej schodzi ok. 200 ciągników. Najnowszym projektem jest model ciągnika o napędzie elektrycznym. Ursus staje się liderem w rozwoju polskiej elektromobilności. Firma ostatnio wprowadziła na rynek autobus z nowatorskim napędem wodorowym. Obecnie jest w trakcie homologacji bezemisyjnego samochodu dostawczego.

Dyplomaci podczas wizyty w Lublinie, mogli przekonać się, jak ważna dla rozwoju miasta i całego regionu jest fabryka Ursusa. Spółkę wspierają władze miejskie, wojewódzkie i krajowe. Dzięki temu staje się ona zarówno wizytówką regionu, jak i przedsiębiorstwem o globalnym zasięgu. Wizyta dyplomatów była doskonałą okazją do zacieśnienia współpracy i wypromowania Lubelszczyzny, jako regionu prężnie rozwijającego się infrastrukturalnie oraz gospodarczo.Sprawdź też:
Ursus
 • miszon – 09.10.2017

  Ten ciągnik z napędem elektrycznym mnie najbardziej zainteresował. Ursus coraz mocniej zaznacza swoją pozycje na rynku

 • aurass – 09.10.2017

  No ciekawie sobie Ursus poczynia. Wiadomo co z przetargiem w Zielonej Górze?

 • monsun – 09.10.2017

  Zobaczymy czy ta wizyta przekuje się w jakieś nowe kontrakty dla UrsusBus albo Lubelszczyzny ;)

 • ! – 10.10.2017

  BUAHAHAHAHAHAH traktorskie bękarty już spamują

 • trolololo – 10.10.2017

  Pod Solarisem też aż się roi od fanów

 • z – 12.10.2017

  @trolo: przynajmniej mają coś rzeczowego do powiedzenia w przeciwieństwie do botów urzuza.

 • trolololo – 18.10.2017

  @z: jesteś pewien? Bo jakoś nie mogłem znaleźć ;) hejtujcie sobie Ursus, a oni i tak robią swoje i to jest najważniejsze

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.