TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ursus z misją dyplomatyczną
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.10.2017 14:56:55 7 komentarzy
Ursus z misją dyplomatyczną

7 października zwiedzali fabrykę firmy Ursus S.A., w której najbardziej zainteresowani byli produkcją pojazdów elektrycznych.

7 października zwiedzali fabrykę firmy Ursus S.A., w której najbardziej zainteresowani byli produkcją pojazdów elektrycznych.

Dwudziestu trzech szefów misji dyplomatycznych mogło przekonać się, jak funkcjonuje znany w świecie producent maszyn rolniczych. Wizyta w fabryce rozpoczęła się w sali konferencyjnej, gdzie goście zapoznali się z prezentacją poświęconą działaniom firmy i jej historii. Następnie w hali wystawowej fabryki zaprezentowano ciągniki i maszyny przeznaczone na eksport do Europy, Afryki i Azji. Delegaci zostali przeprowadzeni przez linie produkcyjne maszyn oraz ciągników, a także dział montażu i testowania transmisji. Jednym z najciekawszych punktów wydarzenia było przejście wzdłuż nowoczesnej linii produkcyjnej autobusów, wykorzystującej plazmę i laser.

Goście mogli czerpać inspirację z osiągnięć polskiego producenta pojazdów napędzanych energią elektryczną. Pytali o dokładny rodzaj i działanie napędów stosowanych przez Ursus w swoich produktach. Starali się także poznać rozwiązania stosowane przez lubelską firmę, które możliwe byłyby do zaimplementowania przez Ursus w ich własnych krajach.

Produkcja w lubelskiej fabryce Ursusa, która zajmuje powierzchnię 26 tysięcy metrów kwadratowych, ruszyła w 2012 roku. W zakładzie powstają ciągniki posiadające od 50 do 110 koni mechanicznych. Miesięcznie z linii produkcyjnej schodzi ok. 200 ciągników. Najnowszym projektem jest model ciągnika o napędzie elektrycznym. Ursus staje się liderem w rozwoju polskiej elektromobilności. Firma ostatnio wprowadziła na rynek autobus z nowatorskim napędem wodorowym. Obecnie jest w trakcie homologacji bezemisyjnego samochodu dostawczego.

Dyplomaci podczas wizyty w Lublinie, mogli przekonać się, jak ważna dla rozwoju miasta i całego regionu jest fabryka Ursusa. Spółkę wspierają władze miejskie, wojewódzkie i krajowe. Dzięki temu staje się ona zarówno wizytówką regionu, jak i przedsiębiorstwem o globalnym zasięgu. Wizyta dyplomatów była doskonałą okazją do zacieśnienia współpracy i wypromowania Lubelszczyzny, jako regionu prężnie rozwijającego się infrastrukturalnie oraz gospodarczo.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ursus
 • miszon – 09.10.2017

  Ten ciągnik z napędem elektrycznym mnie najbardziej zainteresował. Ursus coraz mocniej zaznacza swoją pozycje na rynku

 • aurass – 09.10.2017

  No ciekawie sobie Ursus poczynia. Wiadomo co z przetargiem w Zielonej Górze?

 • monsun – 09.10.2017

  Zobaczymy czy ta wizyta przekuje się w jakieś nowe kontrakty dla UrsusBus albo Lubelszczyzny ;)

 • ! – 10.10.2017

  BUAHAHAHAHAHAH traktorskie bękarty już spamują

 • trolololo – 10.10.2017

  Pod Solarisem też aż się roi od fanów

 • z – 12.10.2017

  @trolo: przynajmniej mają coś rzeczowego do powiedzenia w przeciwieństwie do botów urzuza.

 • trolololo – 18.10.2017

  @z: jesteś pewien? Bo jakoś nie mogłem znaleźć ;) hejtujcie sobie Ursus, a oni i tak robią swoje i to jest najważniejsze

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.