TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ursus zwycięża - kurs w górę - pierwszy komentarz
InfoBus.pl - Opublikowano: 10.10.2017 16:40:50 47 komentarzy
Ursus zwycięża - kurs w górę

Po raz pierwszy mamy okazję zobaczyć, jak duży wpływ na kurs akcji producenta może mieć wygrana autobusowego kontraktu. Zobaczcie sami. Kurs akcji Ursusa w dniu zielonogórskiego zwycięstwa.

Po raz pierwszy mamy okazję zobaczyć, jak duży wpływ na kurs akcji producenta może mieć wygrana autobusowego kontraktu. Zobaczcie sami. Kurs akcji Ursusa w dniu zielonogórskiego zwycięstwa, czyli 10 października 2017 r., podskoczył z 3,80 zł aż do 4,47 zł.

To drugi dzisiaj najmocniejszy wzrost na całym rynku (+12,63 proc.).  Jak podkreśla w swoim komunikacie spółka, Ursus Bus wygrał największy przetarg na autobusy elektryczne w Europie. Podstawowy zakres kontraktu o wartości 96,5 mln zł brutto obejmuje dostawę 47 fabrycznie nowych autobusów miejskich o długości 12 metrów. O tym zamówieniu napisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Termin pierwszej dostawy przewidziano na 1 lipca 2018 r. Realizacja dostaw powinna nastąpić do 30 listopada 2018 r.

Ursus komentuje

-"Problemy miast ze smogiem, wymuszają na samorządach szukanie rozwiązań, które będą w stanie w znaczący sposób zminimalizować niekorzystny wpływ komunikacji na środowisko. Jednym z nich jest bezemisyjna komunikacja publiczna. Dlatego cieszy nas fakt, że aż 47 elektrycznych autobusów Ursus City Smile, które w ogóle nie emitują spalin, będzie mogło jeździć po ulicach Zielonej Góry" – mówi Tomasz Nita, prezes Ursus Bus S.A.

Jak podkreśla w swoim komunikacie spółka, w zielonogórskim przetargu mogły brać udział firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowały zamówienia na minimum 15 pojazdów elektrycznych powyżej 7,5 t DMC, w tym jedno zamówienie na dostawę co najmniej siedmiu fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów miejskich. Kluczowym kryterium wyboru oferty była cena (60% wagi), a kolejne punkty można było otrzymać za gwarancję, skrócenie terminu pierwszej dostawy autobusów, zużycie energii elektrycznej autobusu poniżej 1 kWh/km oraz monitorowanie ciśnienia w ogumieniu z pozycji kierowcy (po 10% wagi).

Ursus Bus SA od dłuższego czasu intensywnie inwestuje w elektromobilność, jeden z najszybciej rozwijających się segmentów transportu publicznego. W czerwcu tego roku spółka powołała konsorcjum "Polski E-BUS". Celem inicjatywy jest stworzenie projektu nowego, całkowicie polskiego autobusu elektrycznego następnej generacji dla transportu publicznego.


Sprawdź też:
Ursus
 • polskamoc – 10.10.2017

  Po ile będzie URSUS na GPW w tym tygodniu, za miesiąc za kilka lat...? Szał zakupowy dopiero się zaczął :) kto ma konto maklerskie niech kupuje a zysk będzie ogromny!

 • Ren – 10.10.2017

  Hahaha i kolejne kary dla traktorkowego dziadostwa. Jak tam Warszawa, firmo nieudaczników?

 • LU – 10.10.2017

  TYLKO URSUS !!!

 • heheszki – 10.10.2017

  Hahahahahahahah ojjj Zielona Góra - będziecie kwiczeć, ale z bólu hłehłehłe

 • Ursus radość – 10.10.2017

  Pisałem tu że Ursus wygrał w Zielonej Górze, ale mi nie wierzyliście. Teraz już wiecie. Bardzo się cieszę!!!

 • www – 10.10.2017

  Po co taki artykuł? Redakcja zapomniała napisać, że równie dobrze jak o wzroście możemy mówić o próbie odrobienia do wyceny sprzed paru miesięcy. Zdobycie zamówienia to jeszcze nie wszystko. Trzeba jeszcze na nim zarobić, a to wcale nie jest takie proste jak się wydaje. Także trzeba do wszystkiego podchodzić ze spokojem.

 • Ursus sukces – 10.10.2017

  Dlaczego deprecjonujesz sukces Ursusa, który już przekuł się na sukces Ursusa na giełdzie? Ursus zbiera sukcesywnie doświadczenie i na pewno da radę. Zobaczcie!

 • Polak – 10.10.2017

  To już wiadomo skąd ta rzygowina pr-owska solarisa w tym i zeszłym tygodniu. Oni wiedzieli że dostali wciry w największym kontrakcie na elektrobusy w UE i dlatego się tak napinali. Dziś jest dzień w którym nastąpił przełom na germańskiej hegemonii

 • Polak – 10.10.2017

  Zaraz pewnie jakaś platformerska albo nowoczesna tuba propagandowa zacznie kąsać - tylko czekać jak płaski nos zacznie wstawać z wybeczanej kałuży

 • ! – 10.10.2017

  @traktor nie radość: nie radze sie tak cieszyć, bo to zakazane. Szczególnie z tego wyrobu z manufaktury. @polak: przełom to będzie, jak ci skasują te rynsztokowe komentarze, które nic nie wnoszą. A rzygowine masz jak spojrzysz w lustro, bękarcie który nie dostał jeszcze wciry a jak widać powinien!

 • :) – 10.10.2017

  Hahahahahahah co za debil z tego @polak. ADMINISTRACJA - kasujemy te komentarze tego spamera!

 • ;) – 10.10.2017

  "rzygowina pr-owska solarisa w tym i zeszłym tygodniu" hmmmm ciekawe określenie na to, jak Solaris potrafi się bronić, ale zawsze to lepiej że wychwalasz jamnika niż te badziewie spod lublina ;)

 • Warszawiak – 10.10.2017

  Jechałem wczoraj Ursusem na 222 i byłem pozytywnie zaskoczony. Cichutki, zrywny, w środku dobrze rozplanowany i ładnie poskładany. Polecam przejechać się tym autobusem i samemu wyrobić sobie zdanie.

 • Ursus na czas – 10.10.2017

  Gratulacje dla Ursusa, żeby tylko nie opóźnili jak we Warszawie ;) Bo tego już nikt im nie zapomni ;)

 • ufoludek – 10.10.2017

  Kochani widzę bardzo dużo emocji w tych komentarzach a chyba niepotrzebnie. Pamiętam jak kiedyś Solaris zaczynał sprzedawać pierwsze autobusy to tak samo był hejtowany jak teraz Ursus. W tamtych czasach rynek pokazał, że wśród polskich producentów autobusów potrzebna jest konkurencja dla Autosana i Jelcza, że o innych nie wspomnę. Dzisiaj jest potrzebna konkurencja dla Solarisa i Ursus ma szansę taką konkurencją zostać. Z korzyścią dla wszystkich.Tego potrzebuje rynek. Na rynku potrzebni są nowi gracze gdyż Solaris może chwalić się swoimi 1400 autobusami ale jednak chyba nie jest w stanie tyle wyprodukować w roku kosztem jakości. Może się co do tego mylę, ale nie zmienia to stanu rzeczy, że kibicuję Ursusowi

 • Kosmita – 10.10.2017

  Ufoludek, 100 procent racji!

 • Egon antyTrajtor – 10.10.2017

  Solaris zje...ł. Porażka. Ursus no cóż. Wygrał. Teraz będzie musiał je zrobić. Jeśli są super to tylko pogratulować Ursusowi i Zielonej Górze.

 • WDŻ – 10.10.2017

  @Polak - więcej jak miesiąc temu handlowiec z Bolechowa mówił, że się Solaris wycofał z Zielonki ze względu na za mało czasu na dostawę, wadium wycofali. Ich sprawa że nie chcieli ryzykować. Ale dla ZG to też lepiej, bo weź np. przykład miast-klientów Pesy, jakie mieli kłopoty za spóźnione dostawy tramwajów.

 • JepJep – 11.10.2017

  @WDŻ Solaris się wycofał bo uznał że nie jest w stanie swoimi ciemnymi zagrywkami płaskiego nosa i mafiozo z krk (vide tramwaje i Bolesławiec) wysadzić konkurencji. A co taka potężna firma jak Solaris bała się że nie zmontuje 54 szt busików - nie siej demagogii

 • Egon antyTrajtor – 11.10.2017

  @JepJep To nie strach tylko pragmatyzm i chłodna kalkulacja. Nie ma sensu robić takiej wiochy jak PESA. Jak się ma dużo zamówień i stale moce przerobowe to się nie robi szarży ułańskiej. Porażka wizerunkowa, ale nie ekonomiczna.

 • AntyZlodziej – 11.10.2017

  [komentarz usunięty, powód: regulamin]

 • Az – 11.10.2017

  Solaris ostatnio wygrał większy przetarg na 41 trolejbusów I 150 autobusów do Wilna. Więc ma co robić.

 • gt – 11.10.2017

  @warszawiak: mamy przykład kolejnego traktorskiego spamera, który usiłuje zagiąć rzeczywistość. @jepjep: BOLI GŁÓWKA MOCNO, jak WIDAĆ. Solaris sobie odbije, to tu - to tam. Więc Zielona Góro - łączymy się w bólu!

 • andreV – 11.10.2017

  Czy to jest sukces ? Na pewno tak ? Szkoda że bazują na tym AMZ-etowskim niezbyt fajnym wyglądzie. Czas Panowie URSUS na swój rewelacyjny projekt. Ja cieszę się że NIE wygrało NIEMIECKIE, Szweckie, Czeskie itp.Pozdrawiam Kolegów :

 • :P – 11.10.2017

  andrev: tą "rewelację" a właściwie rewolucję to będą mieli - hahahahahahahahah idioci :)

 • 321 – 11.10.2017

  Zielona uczy się od drugiej stolicy województwa. Lepiej nie ryzykowac z Bolechowem, tam u góry sie przejechali to i tutaj byłoby to samo

 • Ursus_Fan – 11.10.2017

  Ból dupy Solarisowców nie zna granic hahaha żal mi was

 • Tru – 11.10.2017

  Ten ból dupy Solarisa z powodu konkurencji Ursusa to jest mniej więcej jakby komar ugryzł słonia w dupę. Czy żal słonia z pokąsaną dupą? Może trochę tak, ale bez przesady.

 • LU – 11.10.2017

  Ten kontrakt będzie przełomowy dla Ursusa Busa !!!

 • Miro Maro – 11.10.2017

  Ale o czym my tu mówimy? Gdzie niby Solarisy są gorzej poskładane niż Ursusy których jest 15?! Radzę najpierw zobaczyć jakie spóźnienia mieli w poprzednich przetargach, bo jak dla mnie to oni tylko zniszczą sobie reputację w Zielonej Górze.

 • cena złomu/t to 3,50 – 11.10.2017

  @321: nikt się na niczym nie przejechał, to tylko twoje wydumane bajeczki :)@traktor nie fan: traktorzyści pierwsi doświadczyli tego bólu więc nie rozumiem?@tru: raczej nie "tru", tylko pierdoły wyssane z twoich brudnych palców i klawiatury. Bezczelność nie zna granic. @lu: będzie przełomowy pod znakiem opóźnień, kar i ceny złomu :)@miro maro: tym traktorskim wodogłowiom nie przegadasz.

 • gość – 11.10.2017

  Żaden ból solarisa. Firma tyle zamówień i nie podejmuje ryzykownych wyzwań . ZG zanim podpisze umowę to jeszcze zejdzie plus kontrola UZP to na produkcje zostanie 4 może 5 miesięcyPo tym co Ursus pokazał w Warszawie dwa miesiące opóźnienia i kary to przyszłość ZG może wyglądać jak Częstochowy

 • Ursus pewność – 11.10.2017

  A kurs Ursusa dalej w górę i w górę! Inwestorzy giełdowi mają nosa i nie stawiają na byle kogo. Przed Ursusem pewna przyszłość!

 • Ursus rozwój – 11.10.2017

  Notowania giełdowe to nie wypociny chłopaczków z netu. Im ufam bardziej Sądząc po optymizmie inwestorów można przewidywać dla Ursusa stabilny rozwój!

 • Miro Maro – 11.10.2017

  @ursusSytuacja na giełdzie jest zmienna i po porażce wizerunkowej może się diametralni zmienić.

 • Ursus przekręt – 11.10.2017

  A, czyli o notowania giełdowe chodzi jednak w tym przekręcie :) sprytne. Ciekawe, że Solaris wszedł na giełdę dopiero jak miał mocną i ustabilizowaną sytuację, a tu taki szemrany producent się sprzedaje :)

 • Egon antyTrajtor – 11.10.2017

  Solaris nie jest notowany na giełdzie.

 • ..... – 12.10.2017

  hahahahahahah traktor i giełda, booszzz....

 • FIKCJA – 12.10.2017

  Giełda też lubi fikcję ;) A ludzie dają się w tą fikcję wciągnąć:( AMBER złoto też obiecywalo cuda na kiju; )

 • Esteta – 12.10.2017

  Z tego wszystkiego to tylko jeden Gość ma pojęcie, jak to wszystko wygląda

 • . – 12.10.2017

  @esteta: dokładnie! kalkulują i nie wpychają się tam, gdzie nie trzeba tak jak to coś spod lublina.

 • Ursus indykator – 12.10.2017

  Notowania giełdowe odpowiadają wartości rynkowej przedsiębiorstwa. A indeksy Ursusa rosną i rosną. Nie ma lepszego indykatora perspektyw rozwoju firmy.

 • Bańka spekulacyjna – 12.10.2017

  Ursus nie pekaj

 • AntyŚciem – 12.10.2017

  Czemu wszyscy sciemniaja że to największy przetrg na elektryki w Europie? A Holandia z 100 VDLów?

 • Ekolog – 12.10.2017

  Cicho! Ten w Zielonej Górze jest największym i basta. Niech zobaczą że Polacy to ekologiczny naród.

 • Makler – 16.10.2017

  Ursus ma problemy finansowe po zaplaceniu kar w Toruniu i Warszawie i desperacko szuka pieniedzy

 • Ursus kontrakty – 16.10.2017

  Kto ci płaci za pisanie takich bzdur? Ursus ma się dobrze i zdobywa kolejne kontrakty. A konkurencji gula rośnie i rozpowszechniania plotki...

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.