TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ursus zwycięża - kurs w górę - pierwszy komentarz
InfoBus.pl - Opublikowano: 10.10.2017 16:40:50 47 komentarzy
Ursus zwycięża - kurs w górę

Po raz pierwszy mamy okazję zobaczyć, jak duży wpływ na kurs akcji producenta może mieć wygrana autobusowego kontraktu. Zobaczcie sami. Kurs akcji Ursusa w dniu zielonogórskiego zwycięstwa.

Po raz pierwszy mamy okazję zobaczyć, jak duży wpływ na kurs akcji producenta może mieć wygrana autobusowego kontraktu. Zobaczcie sami. Kurs akcji Ursusa w dniu zielonogórskiego zwycięstwa, czyli 10 października 2017 r., podskoczył z 3,80 zł aż do 4,47 zł.

To drugi dzisiaj najmocniejszy wzrost na całym rynku (+12,63 proc.).  Jak podkreśla w swoim komunikacie spółka, Ursus Bus wygrał największy przetarg na autobusy elektryczne w Europie. Podstawowy zakres kontraktu o wartości 96,5 mln zł brutto obejmuje dostawę 47 fabrycznie nowych autobusów miejskich o długości 12 metrów. O tym zamówieniu napisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Termin pierwszej dostawy przewidziano na 1 lipca 2018 r. Realizacja dostaw powinna nastąpić do 30 listopada 2018 r.

Ursus komentuje

-"Problemy miast ze smogiem, wymuszają na samorządach szukanie rozwiązań, które będą w stanie w znaczący sposób zminimalizować niekorzystny wpływ komunikacji na środowisko. Jednym z nich jest bezemisyjna komunikacja publiczna. Dlatego cieszy nas fakt, że aż 47 elektrycznych autobusów Ursus City Smile, które w ogóle nie emitują spalin, będzie mogło jeździć po ulicach Zielonej Góry" – mówi Tomasz Nita, prezes Ursus Bus S.A.

Jak podkreśla w swoim komunikacie spółka, w zielonogórskim przetargu mogły brać udział firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowały zamówienia na minimum 15 pojazdów elektrycznych powyżej 7,5 t DMC, w tym jedno zamówienie na dostawę co najmniej siedmiu fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów miejskich. Kluczowym kryterium wyboru oferty była cena (60% wagi), a kolejne punkty można było otrzymać za gwarancję, skrócenie terminu pierwszej dostawy autobusów, zużycie energii elektrycznej autobusu poniżej 1 kWh/km oraz monitorowanie ciśnienia w ogumieniu z pozycji kierowcy (po 10% wagi).

Ursus Bus SA od dłuższego czasu intensywnie inwestuje w elektromobilność, jeden z najszybciej rozwijających się segmentów transportu publicznego. W czerwcu tego roku spółka powołała konsorcjum "Polski E-BUS". Celem inicjatywy jest stworzenie projektu nowego, całkowicie polskiego autobusu elektrycznego następnej generacji dla transportu publicznego.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ursus
 • polskamoc – 10.10.2017

  Po ile będzie URSUS na GPW w tym tygodniu, za miesiąc za kilka lat...? Szał zakupowy dopiero się zaczął :) kto ma konto maklerskie niech kupuje a zysk będzie ogromny!

 • Ren – 10.10.2017

  Hahaha i kolejne kary dla traktorkowego dziadostwa. Jak tam Warszawa, firmo nieudaczników?

 • LU – 10.10.2017

  TYLKO URSUS !!!

 • heheszki – 10.10.2017

  Hahahahahahahah ojjj Zielona Góra - będziecie kwiczeć, ale z bólu hłehłehłe

 • Ursus radość – 10.10.2017

  Pisałem tu że Ursus wygrał w Zielonej Górze, ale mi nie wierzyliście. Teraz już wiecie. Bardzo się cieszę!!!

 • www – 10.10.2017

  Po co taki artykuł? Redakcja zapomniała napisać, że równie dobrze jak o wzroście możemy mówić o próbie odrobienia do wyceny sprzed paru miesięcy. Zdobycie zamówienia to jeszcze nie wszystko. Trzeba jeszcze na nim zarobić, a to wcale nie jest takie proste jak się wydaje. Także trzeba do wszystkiego podchodzić ze spokojem.

 • Ursus sukces – 10.10.2017

  Dlaczego deprecjonujesz sukces Ursusa, który już przekuł się na sukces Ursusa na giełdzie? Ursus zbiera sukcesywnie doświadczenie i na pewno da radę. Zobaczcie!

 • Polak – 10.10.2017

  To już wiadomo skąd ta rzygowina pr-owska solarisa w tym i zeszłym tygodniu. Oni wiedzieli że dostali wciry w największym kontrakcie na elektrobusy w UE i dlatego się tak napinali. Dziś jest dzień w którym nastąpił przełom na germańskiej hegemonii

 • Polak – 10.10.2017

  Zaraz pewnie jakaś platformerska albo nowoczesna tuba propagandowa zacznie kąsać - tylko czekać jak płaski nos zacznie wstawać z wybeczanej kałuży

 • ! – 10.10.2017

  @traktor nie radość: nie radze sie tak cieszyć, bo to zakazane. Szczególnie z tego wyrobu z manufaktury. @polak: przełom to będzie, jak ci skasują te rynsztokowe komentarze, które nic nie wnoszą. A rzygowine masz jak spojrzysz w lustro, bękarcie który nie dostał jeszcze wciry a jak widać powinien!

 • :) – 10.10.2017

  Hahahahahahah co za debil z tego @polak. ADMINISTRACJA - kasujemy te komentarze tego spamera!

 • ;) – 10.10.2017

  "rzygowina pr-owska solarisa w tym i zeszłym tygodniu" hmmmm ciekawe określenie na to, jak Solaris potrafi się bronić, ale zawsze to lepiej że wychwalasz jamnika niż te badziewie spod lublina ;)

 • Warszawiak – 10.10.2017

  Jechałem wczoraj Ursusem na 222 i byłem pozytywnie zaskoczony. Cichutki, zrywny, w środku dobrze rozplanowany i ładnie poskładany. Polecam przejechać się tym autobusem i samemu wyrobić sobie zdanie.

 • Ursus na czas – 10.10.2017

  Gratulacje dla Ursusa, żeby tylko nie opóźnili jak we Warszawie ;) Bo tego już nikt im nie zapomni ;)

 • ufoludek – 10.10.2017

  Kochani widzę bardzo dużo emocji w tych komentarzach a chyba niepotrzebnie. Pamiętam jak kiedyś Solaris zaczynał sprzedawać pierwsze autobusy to tak samo był hejtowany jak teraz Ursus. W tamtych czasach rynek pokazał, że wśród polskich producentów autobusów potrzebna jest konkurencja dla Autosana i Jelcza, że o innych nie wspomnę. Dzisiaj jest potrzebna konkurencja dla Solarisa i Ursus ma szansę taką konkurencją zostać. Z korzyścią dla wszystkich.Tego potrzebuje rynek. Na rynku potrzebni są nowi gracze gdyż Solaris może chwalić się swoimi 1400 autobusami ale jednak chyba nie jest w stanie tyle wyprodukować w roku kosztem jakości. Może się co do tego mylę, ale nie zmienia to stanu rzeczy, że kibicuję Ursusowi

 • Kosmita – 10.10.2017

  Ufoludek, 100 procent racji!

 • Egon antyTrajtor – 10.10.2017

  Solaris zje...ł. Porażka. Ursus no cóż. Wygrał. Teraz będzie musiał je zrobić. Jeśli są super to tylko pogratulować Ursusowi i Zielonej Górze.

 • WDŻ – 10.10.2017

  @Polak - więcej jak miesiąc temu handlowiec z Bolechowa mówił, że się Solaris wycofał z Zielonki ze względu na za mało czasu na dostawę, wadium wycofali. Ich sprawa że nie chcieli ryzykować. Ale dla ZG to też lepiej, bo weź np. przykład miast-klientów Pesy, jakie mieli kłopoty za spóźnione dostawy tramwajów.

 • JepJep – 11.10.2017

  @WDŻ Solaris się wycofał bo uznał że nie jest w stanie swoimi ciemnymi zagrywkami płaskiego nosa i mafiozo z krk (vide tramwaje i Bolesławiec) wysadzić konkurencji. A co taka potężna firma jak Solaris bała się że nie zmontuje 54 szt busików - nie siej demagogii

 • Egon antyTrajtor – 11.10.2017

  @JepJep To nie strach tylko pragmatyzm i chłodna kalkulacja. Nie ma sensu robić takiej wiochy jak PESA. Jak się ma dużo zamówień i stale moce przerobowe to się nie robi szarży ułańskiej. Porażka wizerunkowa, ale nie ekonomiczna.

 • AntyZlodziej – 11.10.2017

  [komentarz usunięty, powód: regulamin]

 • Az – 11.10.2017

  Solaris ostatnio wygrał większy przetarg na 41 trolejbusów I 150 autobusów do Wilna. Więc ma co robić.

 • gt – 11.10.2017

  @warszawiak: mamy przykład kolejnego traktorskiego spamera, który usiłuje zagiąć rzeczywistość. @jepjep: BOLI GŁÓWKA MOCNO, jak WIDAĆ. Solaris sobie odbije, to tu - to tam. Więc Zielona Góro - łączymy się w bólu!

 • andreV – 11.10.2017

  Czy to jest sukces ? Na pewno tak ? Szkoda że bazują na tym AMZ-etowskim niezbyt fajnym wyglądzie. Czas Panowie URSUS na swój rewelacyjny projekt. Ja cieszę się że NIE wygrało NIEMIECKIE, Szweckie, Czeskie itp.Pozdrawiam Kolegów :

 • :P – 11.10.2017

  andrev: tą "rewelację" a właściwie rewolucję to będą mieli - hahahahahahahahah idioci :)

 • 321 – 11.10.2017

  Zielona uczy się od drugiej stolicy województwa. Lepiej nie ryzykowac z Bolechowem, tam u góry sie przejechali to i tutaj byłoby to samo

 • Ursus_Fan – 11.10.2017

  Ból dupy Solarisowców nie zna granic hahaha żal mi was

 • Tru – 11.10.2017

  Ten ból dupy Solarisa z powodu konkurencji Ursusa to jest mniej więcej jakby komar ugryzł słonia w dupę. Czy żal słonia z pokąsaną dupą? Może trochę tak, ale bez przesady.

 • LU – 11.10.2017

  Ten kontrakt będzie przełomowy dla Ursusa Busa !!!

 • Miro Maro – 11.10.2017

  Ale o czym my tu mówimy? Gdzie niby Solarisy są gorzej poskładane niż Ursusy których jest 15?! Radzę najpierw zobaczyć jakie spóźnienia mieli w poprzednich przetargach, bo jak dla mnie to oni tylko zniszczą sobie reputację w Zielonej Górze.

 • cena złomu/t to 3,50 – 11.10.2017

  @321: nikt się na niczym nie przejechał, to tylko twoje wydumane bajeczki :)@traktor nie fan: traktorzyści pierwsi doświadczyli tego bólu więc nie rozumiem?@tru: raczej nie "tru", tylko pierdoły wyssane z twoich brudnych palców i klawiatury. Bezczelność nie zna granic. @lu: będzie przełomowy pod znakiem opóźnień, kar i ceny złomu :)@miro maro: tym traktorskim wodogłowiom nie przegadasz.

 • gość – 11.10.2017

  Żaden ból solarisa. Firma tyle zamówień i nie podejmuje ryzykownych wyzwań . ZG zanim podpisze umowę to jeszcze zejdzie plus kontrola UZP to na produkcje zostanie 4 może 5 miesięcyPo tym co Ursus pokazał w Warszawie dwa miesiące opóźnienia i kary to przyszłość ZG może wyglądać jak Częstochowy

 • Ursus pewność – 11.10.2017

  A kurs Ursusa dalej w górę i w górę! Inwestorzy giełdowi mają nosa i nie stawiają na byle kogo. Przed Ursusem pewna przyszłość!

 • Ursus rozwój – 11.10.2017

  Notowania giełdowe to nie wypociny chłopaczków z netu. Im ufam bardziej Sądząc po optymizmie inwestorów można przewidywać dla Ursusa stabilny rozwój!

 • Miro Maro – 11.10.2017

  @ursusSytuacja na giełdzie jest zmienna i po porażce wizerunkowej może się diametralni zmienić.

 • Ursus przekręt – 11.10.2017

  A, czyli o notowania giełdowe chodzi jednak w tym przekręcie :) sprytne. Ciekawe, że Solaris wszedł na giełdę dopiero jak miał mocną i ustabilizowaną sytuację, a tu taki szemrany producent się sprzedaje :)

 • Egon antyTrajtor – 11.10.2017

  Solaris nie jest notowany na giełdzie.

 • ..... – 12.10.2017

  hahahahahahah traktor i giełda, booszzz....

 • FIKCJA – 12.10.2017

  Giełda też lubi fikcję ;) A ludzie dają się w tą fikcję wciągnąć:( AMBER złoto też obiecywalo cuda na kiju; )

 • Esteta – 12.10.2017

  Z tego wszystkiego to tylko jeden Gość ma pojęcie, jak to wszystko wygląda

 • . – 12.10.2017

  @esteta: dokładnie! kalkulują i nie wpychają się tam, gdzie nie trzeba tak jak to coś spod lublina.

 • Ursus indykator – 12.10.2017

  Notowania giełdowe odpowiadają wartości rynkowej przedsiębiorstwa. A indeksy Ursusa rosną i rosną. Nie ma lepszego indykatora perspektyw rozwoju firmy.

 • Bańka spekulacyjna – 12.10.2017

  Ursus nie pekaj

 • AntyŚciem – 12.10.2017

  Czemu wszyscy sciemniaja że to największy przetrg na elektryki w Europie? A Holandia z 100 VDLów?

 • Ekolog – 12.10.2017

  Cicho! Ten w Zielonej Górze jest największym i basta. Niech zobaczą że Polacy to ekologiczny naród.

 • Makler – 16.10.2017

  Ursus ma problemy finansowe po zaplaceniu kar w Toruniu i Warszawie i desperacko szuka pieniedzy

 • Ursus kontrakty – 16.10.2017

  Kto ci płaci za pisanie takich bzdur? Ursus ma się dobrze i zdobywa kolejne kontrakty. A konkurencji gula rośnie i rozpowszechniania plotki...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.