TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

USA: Pociąg wjechał w autobus
PAP - Opublikowano: 08.03.2017 10:34:53 1 komentarz

7 marca 2017 r., co najmniej 4 osoby zginęły a kilkadziesiąt zostało rannych w rezultacie staranowania autobusu z pasażerami w przez pociąg towarowy na przejeździe kolejowym w miejscowości Biloxi, w stanie Missisipi w USA - poinformowały służby ratunkowe.

W autobusie znajdowało się 46 osób.

Pociąg staranował autobus, który zatrzymał się na przejeździe, i pchał go na dystansie ok. 100 metrów. Nie wiadomo, dlaczego autobus nie zdołał uciec przed nadjeżdżającym składem.

Jak oświadczył szef lokalnych strażaków Joe Boney, trzy osoby poniosły śmierć na miejscu, a czwarta zmarła po przewiezieniu do szpitala. Dodał, że do okolicznych szpitali przewieziono łącznie 35 osób.

Strażacy musieli rozcinać wrak autobusu, aby dostać się do niektórych ofiar.

Według lokalnych władz, pasażerowie autobusu, należącego do firmy Echo Transportation, jechali z Austin, w stanie Teksas, do Biloxi, aby odwiedzić miejscowe kasyno.

Zmiażdżony autobus znajduje się nadal na torach. Szef policji w Biloxi John Miller oświadczył, że pozostanie on tam do czasu zakończenia badań miejsca tragedii.

Jak oświadczył rzecznik firmy kolejowej CSX Transportation, załoga pociągu nie odniosła obrażeń. Skład liczył 52 wagony i był ciągnięty przez trzy lokomotywy. (PAP)


Sprawdź też:
wypadek
USA
  • BUSOMAT PL – 08.03.2017

    Wyrazy współczucia. Na drodze trzeba być zawsze bardzo czujnym.

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.