TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

USA: Wypadek autokaru z chińskimi turystami
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 23.09.2019 11:00:08

USA/ Wypadek autokaru z chińskimi turystami; zginęły 4 osoby.

4 osoby zginęły, a 5 jest w stanie krytycznym po wypadku, do jakiego doszło w piątek - 20 września - na autostradzie prowadzącej do Parku Bryce Canyon - podały w sobotę miejscowe władze. Ucierpiały wszystkie osoby znajdujące się w autokarze: 30 turystów z Chin i kierowca.

Do wypadku doszło w piątek, gdy kierowca wiozący grupę seniorów z Chin zjechał niezamierzenie z pasa ruchu na pobocze. Próbując zapanować nad pojazdem i ponownie włączyć się do ruchu, prowadzący zaczął ostro manewrować, czym tylko pogorszył sytuację. Autokar wbił się barierkę ochronną ze słupkami i przewrócił - podała w swym komunikacie policja stanu Utah. Niektóre ze słupków przebiły dach przewróconego autobusu, raniąc pasażerów - wynika z relacji świadków.

12 osób wciąż znajduje się w szpitalu, stan pięciu pacjentów jest krytyczny - podało kierownictwo szpitala rejonowego w St. George, mieście na pograniczu stanów Utah, Arizona i Nevada.

Właścicielem autokaru turystycznego zmierzającego z Las Vegas do słynnego Parku Narodowego Bryce Canyon w południowo-zachodniej części stanu Utah w Stanach Zjednoczonych, w którym znajdują się liczne kaniony powstałe wśród zabarwionych na czerwono skał, jest firma America Shengjia Inc.

Zgodnie z federalnym rejestrem bezpieczeństwa drogowego spółka ta jest zarejestrowana w Ontario w Kalifornii i ma licencję na używanie dwóch pojazdów - pisze Associated Press.

"Jak to się często zdarza w autokarach turystycznych, prawie nikt nie miał zapiętych pasów" - powiedział w wypowiedzi dla AP szef policji drogowej patrolującej autostrady w stanie Utah, sierżant Nick Street.

Park Narodowy Bryce Canyon jest odwiedzany rocznie przez prawie 2 mln turystów. Jest on popularnym miejscem wizyt turystów z Chin. W 2018 r. Park Bryce Canyon odwiedziło 87 tys. Chińczyków - pisze AP.

Ambasada ChRL wyraziła ubolewanie z powodu tego wypadku na swym Twitterze. "Mamy oto grupę z Chin, która ciężko pracowała, by przybyć do Stanów, zdobyć wizę i wszystko, co nieodzowne w takich wypadkach, bardzo podekscytowaną tą podróżą... Wszystko to sprawia, że okoliczności tej tragedii stają się jeszcze bardziej dramatyczne" - czytamy w opublikowanym w sobotę tweecie. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
USA
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.