TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Van Hool wśród amerykańskich autobusów FlixBusa [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.05.2018 12:00:56
Van Hool zielonym autobusem FlixBusa w USA [FILM]

Autobusami belgijskiej marki Van Hool będą podróżować amerykańcy pasażerowie FlixBusa. Przynajmniej taki autokar - TX45 - można było zobaczyć na inauguracyjnej konferencji prasowej.

Autobusami belgijskiej marki Van Hool będą podróżować amerykańcy pasażerowie FlixBusa. Przynajmniej taki autokar - TX45 - można było zobaczyć na inauguracyjnej konferencji prasowej w Los Angeles.

Przypomnijmy - 15 maja - przedstawiciele FlixBusa ogłosili, że 31 maja 2018 roku zielone autobusy wyruszą na amerykańskie drogi. W początkowej fazie uruchomienia, FlixBus zaoferuje 180 połączeń między takimi miastami jak Los Angeles, San Francisco, Las Vegas czy San Diego, które będą obsługiwane przez regionalnych partnerów autobusowych, m.in. Transportation Charter Services. O tych planach pisaliśmy TUTAJ

Film z amerykańskiej konferencji FlixBusa można zobaczy poniżej:

Jak powszechnie wiadomo FlixBus nie posiada własnych autokarów, dlatego w USA - podobnie jak w Europie - "zielona" platforma będzie współpracować z przewoźnikami autobusowymi. I to od nich zależy marka użytkowanych autokarów. Model biznesowy FlixBusa zakłada, że po jego stronie leży zarządzanie technologią, biletami, obsługą klienta, planowaniem sieci, marketingiem i sprzedażą, a lokalni partnerzy odpowiadają za codzienną eksploatację autobusów.

Z pierwszych filmów i zdjęć wynika, że sztandarowymi autobusami FlixBusa w USA będą m.in. autokary Van Hool TX 45 (13,7 m) o wysokości 3,72 m i przestrzeni bagażowej 14 m3. W ich układzie napędowym mamy silnik Detroit Diesel DD13 (450 KM) i automatyczną skrzynię biegów Allison. Pasażerowie mają do dyspozycji 56 rozkładanych foteli wyposażonych w 3-punktowe pasy bezpieczeństwa. Wszystkie te autokary Van Hool standardowo wyposaża m.in. w światła dzienne, automatyczny system gaszenia pożaru w komorze silnika i tylną kamerę cofania.

Współpraca FlixBus - Van Hool współgra z planami belgijskiego producenta, który chce wybudować w USA zakład produkcyjny. Amerykańska fabryka w Morristown, w stanie Tennessee, ruszy w I kw. 2020 r.

Van Hool od 1987 r. dostarczył ponad 11 000 pojazdów w Ameryce Północnej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
FlixBus
Van Hool
USA
  • Leszek Jasica – 26.05.2018

    A kto robi zezwolenia w Euroipe flixbus czy partnerzy na daną linię??

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.