TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

VDA odwołuje targi ciężarówek i autobusów IAA 2020
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.05.2020 09:00:07
VDA odwołuje targi ciężarówek i autobusów IAA 2020

Najważniejsze targi dla branży pojazdów użytkowych w Europie zostały odwołane. W Hanowerze spotkamy się za … dwa lata.

Najważniejsze targi dla branży pojazdów użytkowych w Europie zostały odwołane. W Hanowerze spotkamy się za … dwa lata.

Oficjalna informacja o anulowaniu tegorocznej edycji IAA Commercial Vehicles zapadła 6 maja. Przypomnijmy, że pierwotny termin wystawy – w dniach 24–30 września – początkowo wydawał się niezagrożony. Teraz jednak COVID-19 zabrał nam i to spotkanie.

Zdaniem organizatora, Verband der Automobilindustrie, targi nie mogły zagwarantować odpowiednich warunków bezpieczeństwa na najważniejszej wystawie pojazdów użytkowych na świecie, gdzie na poprzedniej edycji (IAA 2018) spotykało się ponad 2000 wystawców i 250 000 odwiedzających.

Dla przemysłu pojazdów ciężarowych i dostawczych oraz autobusów to kolejna smutna wiadomość w tym dramatycznym roku, która będzie miała poważne konsekwencje dla wszystkich sektorów transportu drogowego. Tym bardziej, że na IAA 2020 miało zostać pokazanych wiele nowości w zakresie autobusów z napędem alternatywnym.

-"Pandemia Covid-19 bardzo wyraźnie pokazała ogółowi społeczeństwa, jak ważne są pojazdy użytkowe do utrzymywania dostaw żywności, ale ma ona bezprecedensowy wpływ na biznes w tym sektorze, w tym także na targi IAA – głosi oficjalny komunikat VDA. - W wielu krajach obowiązują ograniczenia dotyczące podróży, które będą obowiązywać przez kilka miesięcy. Duże wydarzenia są aktualnie zabronione w prawie wszystkich krajach europejskich. Biorąc to pod uwagę, bezpośrednie spotkania nie mogłyby się odbyć na targach IAA, a to jest właśnie serce tego wydarzenia."

Kolejne pojazdy użytkowe IAA odbędą się we wrześniu 2022 r.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
targi
IAA