TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

VDL, Irizar, MAN czy Mercedes dla policjantów z Wrocławia?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 25.03.2020 14:00:30
VDL, Irizar, MAN czy Mercedes dla policjantów z Wrocławia?

Pięć ofert otrzymała Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu w przetargu na dostawę dwóch nowych autokarów. Swoje propozycje złożyli przedstawiciele marek VDL, Irizar, VDL, MAN, Scania i Mercedes.

Pięć ofert otrzymała Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu w przetargu na dostawę dwóch nowych autokarów. Swoje propozycje złożyli przedstawiciele marek VDL, Irizar, VDL, MAN, Scania i Mercedes. Jednak tylko cztery oferty będą oceniane.

Nowe nabytki wrocławskich policjantów mają zostać im przekazane w ciągu maksymalnie czterech miesięcy od podpisania umowy. Każdy z nich ma być objęty dwuletnią gwarancją całopojazdową.

Mundurowi celują w autokary z nadwoziami długimi na 12 - 12,5 m, nie wyższymi niż 3,8 m i o szerokości do 2,55 m. Policyjny standard Każdy ma umożliwiać podróż przynajmniej 49 pasażerom. Wysokie fotele pasażerskie muszą być wyposażone w regulację pochylenia i pasy bezpieczeństwa. Mają być tapicerowane materiałem o podwyższonym standardzie. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez dwa wejścia w układzie 1-1-0.

Autokary mają być napędzane silnikami diesla Euro 6. Jednostki o mocy min. 290 kW muszą mieć min. 10 l pojemności skokowej. Policjanci są otwarci w kwestii doboru skrzyni biegów. Autokar musi być wyposażony w klimatyzację, toaletę oraz podwójne, przyciemniane od zewnątrz szyby.

Obowiązkowo musi posiadać pod pokładem pasażerskim sypialnię dla kierowcy. Przy każdym fotelu znajdzie się gniazdo z portem USB i 220 V. Nie zabraknie oczywiście caffebarku, systemu pokładowego rozrywki i lodówki.

Wczoraj, 24 marca minął termin składania ofert. Policjanci na autokarowe zakupy przygotowali 2 600 000 PLN brutto. To oznacza, że koszt pozyskania jednego przyjęli na poziomie niespełna 1 056 910 PLN netto. Dwie oferty zmieściły się w tych szacunkach.

Pierwszą przedstawiła Scania. Nie będzie ona jedna oceniania, gdyż nie udało się jej otworzyć. Kolejną propozycję przedstawił MAN. Za dwa Lion's Coach'e proponuje on 2 258 280 PLN brutto. A to daje 918 000 PLN netto za jednego. Kolejna oferta pochodzi od firmy Zeszuta. Dwa Mercedesy Tourismo proponuje za 2 537 613 PLN brutto. Cena jednostkowa wychodzi więc 1 031 550 PLN netto.

Kolejnym oferentem jest VDL, który zaproponował autokary Futura FHD2-120. Dwa wyceniono na 2 649 420 PLN brutto. Cena jednostkowa to 1 077 000 PLN netto. Ostatnią ofertą, która będzie rozpatrywana jest ta, którą przedstawił polski dealer Irizara, czyli firma Wanicki. Dwa i6s zaproponowano policjantom za 2 915 626,20 PLN brutto. Jeden Irizar to zatem 1 185 213,90 PLN netto.

Pozostaje więc czekać na rozstrzygnięcie. A to wydaje się być formalnością. MAN dzięki przewadze cenowej i nie tylko wydaje się być na prostej do zwycięstwa.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
policja
MAN
Zeszuta
Mercedes
Scania
VLD
Wanicki
Irizar
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.