TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

VDL, Irizar, MAN czy Mercedes dla policjantów z Wrocławia?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 25.03.2020 14:00:30
VDL, Irizar, MAN czy Mercedes dla policjantów z Wrocławia?

Pięć ofert otrzymała Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu w przetargu na dostawę dwóch nowych autokarów. Swoje propozycje złożyli przedstawiciele marek VDL, Irizar, VDL, MAN, Scania i Mercedes.

Pięć ofert otrzymała Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu w przetargu na dostawę dwóch nowych autokarów. Swoje propozycje złożyli przedstawiciele marek VDL, Irizar, VDL, MAN, Scania i Mercedes. Jednak tylko cztery oferty będą oceniane.

Nowe nabytki wrocławskich policjantów mają zostać im przekazane w ciągu maksymalnie czterech miesięcy od podpisania umowy. Każdy z nich ma być objęty dwuletnią gwarancją całopojazdową.

Mundurowi celują w autokary z nadwoziami długimi na 12 - 12,5 m, nie wyższymi niż 3,8 m i o szerokości do 2,55 m. Policyjny standard Każdy ma umożliwiać podróż przynajmniej 49 pasażerom. Wysokie fotele pasażerskie muszą być wyposażone w regulację pochylenia i pasy bezpieczeństwa. Mają być tapicerowane materiałem o podwyższonym standardzie. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez dwa wejścia w układzie 1-1-0.

Autokary mają być napędzane silnikami diesla Euro 6. Jednostki o mocy min. 290 kW muszą mieć min. 10 l pojemności skokowej. Policjanci są otwarci w kwestii doboru skrzyni biegów. Autokar musi być wyposażony w klimatyzację, toaletę oraz podwójne, przyciemniane od zewnątrz szyby.

Obowiązkowo musi posiadać pod pokładem pasażerskim sypialnię dla kierowcy. Przy każdym fotelu znajdzie się gniazdo z portem USB i 220 V. Nie zabraknie oczywiście caffebarku, systemu pokładowego rozrywki i lodówki.

Wczoraj, 24 marca minął termin składania ofert. Policjanci na autokarowe zakupy przygotowali 2 600 000 PLN brutto. To oznacza, że koszt pozyskania jednego przyjęli na poziomie niespełna 1 056 910 PLN netto. Dwie oferty zmieściły się w tych szacunkach.

Pierwszą przedstawiła Scania. Nie będzie ona jedna oceniania, gdyż nie udało się jej otworzyć. Kolejną propozycję przedstawił MAN. Za dwa Lion's Coach'e proponuje on 2 258 280 PLN brutto. A to daje 918 000 PLN netto za jednego. Kolejna oferta pochodzi od firmy Zeszuta. Dwa Mercedesy Tourismo proponuje za 2 537 613 PLN brutto. Cena jednostkowa wychodzi więc 1 031 550 PLN netto.

Kolejnym oferentem jest VDL, który zaproponował autokary Futura FHD2-120. Dwa wyceniono na 2 649 420 PLN brutto. Cena jednostkowa to 1 077 000 PLN netto. Ostatnią ofertą, która będzie rozpatrywana jest ta, którą przedstawił polski dealer Irizara, czyli firma Wanicki. Dwa i6s zaproponowano policjantom za 2 915 626,20 PLN brutto. Jeden Irizar to zatem 1 185 213,90 PLN netto.

Pozostaje więc czekać na rozstrzygnięcie. A to wydaje się być formalnością. MAN dzięki przewadze cenowej i nie tylko wydaje się być na prostej do zwycięstwa.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
policja
MAN
Zeszuta
Mercedes
Scania
VLD
Wanicki
Irizar