TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

VDL z kolarskim autobusem - dla Boels Dolmans
InfoBus.pl - Opublikowano: 21.02.2019 10:00:44
VDL z kolarskim autobusem - dla Boels Dolmans

Kolejny specjalistyczny autokar na europejskich drogach - tym razem VDL przygotował w pełni profesjonalny, kolarski autobus dla zawodniczek z Boels Dolmans Cycling Team.

Kolejny specjalistyczny autokar na europejskich drogach - tym razem VDL przygotował w pełni profesjonalny, kolarski autobus dla zawodniczek z Boels Dolmans Cycling Team.

W barwach tego zespołu jeździ m.in. mistrzyni świata Anna Van der Breggen. Boels Dolmans to jeden z najbardziej utytułowanych rowerowych drużyn , która aktualnie zajmuje pozycje lidera w światowym rankingu. Teraz te sukcesy klub przekuł w profesjonalne zaplecze dla swoich zawodnicze i zainwestował w specjalistycznych autobus - na bazie VDL Futura FHD13.

Autokar w wersji VIP posiada m.in. kabinę z prysznicem, salonem z kuchnią.

Polski "kolarz"

Przy okazji przypomnijmy, że w 2015 roku swoją premierę miał pierwszy polski rowerowy autokar w barwach drużyny CCC Polkowice, który powstał na bazie 15-metrowego autokaru Irizar i6 15.37. Całkowity koszt tej inwestycji wyniósł ok. 700 tysięcy euro. Z ciekawszego wyposażenia warto wymienić:

  • bagażnik przerobiony na parking na 8-10 rowerów oraz torby podróżne;

  • zbiornik na wodę wraz ze zwijanym wężem i kompresorem, który umożliwia umycie całego pojazdu po podróży, bez konieczności szukania myjni;

  • z lewej strony nadwozia - przed osią napędową - zamontowano pralkę i suszarkę bębnową, które zadbają o to, aby kolarskie stroje były zawsze czyste i świeże.

Więcej o tym wyjątkowym autokarze można przeczytać TUTAJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
specbus
autokar
VDL
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.