TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Volkswagen: Zakład Poznań zakończył negocjacje płacowe
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 05.12.2017 10:02:40

Podwyżki wynagrodzeń, premie i bonus jubileuszowy otrzymają pracownicy Volkswagen Poznań – poinformowała 4 grudnia spółka.

Podwyżki wynagrodzeń, premie i bonus jubileuszowy otrzymają pracownicy Volkswagen Poznań – poinformowała w poniedziałek spółka. To efekt zakończonych negocjacji między spółką a związkiem zawodowym Solidarność.

Volkswagen Poznań jest największym pracodawcą w regionie; zatrudnia ponad 10 tys. osób. Jak podano w poniedziałek, zawarte porozumienie obejmuje realizację większości z 11 postulatów wysuniętych przez związek zawodowy.

"Po trzech miesiącach negocjacji udało nam się zawrzeć porozumienie w zakresie warunków płacowych w Volkswagen Poznań, które z naszej strony jest możliwe do zaakceptowania pod względem ekonomicznym i bezpieczne w dłuższym okresie planowania" - poinformował prezes zarządu VWP Jens Ocksen.

W wyniku negocjacji pracownicy VW Poznań otrzymają m.in. podwyżkę płacy zasadniczej o ponad 1000 zł. Podwyżka ta zostanie wprowadzona etapami od stycznia 2018 r., a końcowa wartość będzie osiągnięta po 25 miesiącach. Wzrosła premia indywidualna, utrzymano bonus wakacyjny i bonus świąteczny. Pracownicy dostaną też specjalny bonus z okazji 25-lecia spółki.

"W sierpniu wystosowaliśmy 11 postulatów, o które walczyliśmy do samego końca. Mamy poczucie, że rezultat tych negocjacji to przede wszystkim uznanie dla naszych pracowników i ich ciężkiej pracy. Solidarność to związek odpowiedzialny, który porozumienia zawiera przy stole negocjacyjnym, a nie na ulicy" - powiedział przewodniczący NSZZ "Solidarność" w Volkswagen Poznań Piotr Olbryś.

Volkswagen Poznań jest największym pracodawcą w regionie i jednym z największych w kraju. W czterech zakładach w Poznaniu, Swarzędzu i Wrześni zatrudnia ponad 10 tysięcy pracowników.

Przez prawie 25 lat w zakładach powstały blisko trzy miliony pojazdów, które ze stolicy Wielkopolski trafiają do odbiorców na całym świecie. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
związek
VW
fabryka
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.