TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Volvo: 6 x 7900 electric dla Drammen
InfoBus.pl - Opublikowano: 23.03.2018 12:40:41

Volvo otrzymuje zamówienie na sześć elektrycznych autobusów dla Drammen.

Volvo Buses otrzymało zamówienie na sześć w pełni elektrycznych autobusów Volvo 7900 Electric od przedsiębiorstwa transportu publicznego Brakar w Drammen w Norwegii. Pojazdy trafią do Norwegii z wrocławskiej fabryki Volvo.

Przedsiębiorstwo transportu publicznego Brakar w Drammen, mieście zlokalizowanym na południowy zachód od Oslo, zamówiło sześć w pełni elektrycznych autobusów Volvo 7900 Electric. Autobusy zostaną dostarczone w styczniu 2019 roku i będą obsługiwać trasę nr 51 pomiędzy Drammen a Mjöndalen o długości około 12 km.

Volvo 7900 Electric to zaawansowane technologicznie autobusy miejskie, projektowane przez polskich inżynierów pracujących w siedzibie Volvo we Wrocławiu. Opracowują oni pełen zakres rozwiązań dla autobusów elektrycznych, autobusów elektryczno-hybrydowych i hybrydowych. Zamówione przez miasto Drammen Volvo 7900 Electric zostaną w całości wyprodukowane we wrocławskiej fabryce Volvo.

Autobusy dla Drammen zostaną dostarczone jako kompletny pakiet, w ramach którego Volvo zadba o serwis pojazdów oraz konserwację akumulatorów - w ramach stałej miesięcznej opłaty ryczałtowej.

Ładowanie autobusów będzie się odbywać poprzez stacje ładowania, które zostały już dostarczone przez firmę Siemens – będą one zlokalizowane na przystankach końcowych. Są one oparte na wspólnym interfejsie OppCharge, co oznacza, że mogą z nich korzystać również autobusy elektryczne innych marek.

Pojazdy będą napędzane energią odnawialną. Zużycie energii w przypadku elektrycznych autobusów Volvo jest o około 80 proc. niższe niż w przypadku porównywalnych autobusów o napędzie diesla.

W pełni elektryczne autobusy Volvo zostały wcześniej zamówione przez takie miasta jak Trondheim (Norwegia), Malmö (Szwecja), Differdange (Luksemburg), Harrogate (Wielka Brytania) i Inowrocław (Polska). Oprócz w pełni elektrycznych autobusów Volvo 7900 Electric, oferta zelektryfikowanych pojazdów Volvo Buses obejmuje modele hybrydowe i hybrydy elektryczne (hybrydy typu plug-in). Firma sprzedała łącznie ponad 4 tys. zelektryfikowanych autobusów Volvo na całym świecie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
Volvo
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.