TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Volvo 7000A jako wrocławski streetbus
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.12.2019 13:00:33
Volvo 7000A MPK Wrocław jako streetbus; fot. UM Wrocław

MPK Wrocław na tzw. streetbus przeznaczyło przegubowy autobus Volvo, które po przybyciu w tym roku nowych Citaro masowo zostały wycofane z wrocławskich ulic. Jeden wróci.

MPK Wrocław na tzw. streetbus przeznaczyło przegubowy autobus Volvo, które po przybyciu w tym roku nowych Citaro masowo zostały wycofane z wrocławskich ulic. Jeden wróci.

Autobus dla bezdomnych wyjedzie na wrocławskie ulice w styczniu 2020 r.

-"Bezdomni będą mogli się w nim ogrzać, zjeść posiłek i zwrócić o pomoc. W styczniu na ulice Wrocławia wyjedzie specjalny autobus dla osób potrzebujących – zapowiedział Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Specjalny autobus będzie kursował do końca kwietnia. Na przystankach pojawi się w godzinach wieczornych, a korzystać z niego będzie można do godz. 24.00. Pojazd przejedzie po wyznaczonych przystankach (przynajmniej pięciu), a ostatni będzie przy miejskiej noclegowni.

Każdy potrzebujący będzie mógł do niego wejść ogrzać się i zjeść posiłek. W środku będzie zawsze dwóch specjalistów –streetworkerów, do których bezdomni będą mogli zwrócić się o pomoc.

Wzorem Gdańska, Łodzi i Warszawy

W tej chwili Wydział Partycypacji Społecznej UM Wrocławia poszukuje organizacji pozarządowej, która weźmie udział w tym projekcie i zorganizuje kursowanie specjalnego autobusu.

Gmina sfinansuje ten pilotażowy projekt i w porozumieniu z miejskim przewoźnikiem przekaże do dyspozycji autobus wraz z kierowcą. Podobne autobusy funkcjonują w Warszawie, Gdańsku czy Łodzi.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
specbus
Volvo
MPK Wrocław
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.