TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Volvo 7000A jako wrocławski streetbus
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.12.2019 13:00:33
Volvo 7000A MPK Wrocław jako streetbus; fot. UM Wrocław

MPK Wrocław na tzw. streetbus przeznaczyło przegubowy autobus Volvo, które po przybyciu w tym roku nowych Citaro masowo zostały wycofane z wrocławskich ulic. Jeden wróci.

MPK Wrocław na tzw. streetbus przeznaczyło przegubowy autobus Volvo, które po przybyciu w tym roku nowych Citaro masowo zostały wycofane z wrocławskich ulic. Jeden wróci.

Autobus dla bezdomnych wyjedzie na wrocławskie ulice w styczniu 2020 r.

-"Bezdomni będą mogli się w nim ogrzać, zjeść posiłek i zwrócić o pomoc. W styczniu na ulice Wrocławia wyjedzie specjalny autobus dla osób potrzebujących – zapowiedział Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Specjalny autobus będzie kursował do końca kwietnia. Na przystankach pojawi się w godzinach wieczornych, a korzystać z niego będzie można do godz. 24.00. Pojazd przejedzie po wyznaczonych przystankach (przynajmniej pięciu), a ostatni będzie przy miejskiej noclegowni.

Każdy potrzebujący będzie mógł do niego wejść ogrzać się i zjeść posiłek. W środku będzie zawsze dwóch specjalistów –streetworkerów, do których bezdomni będą mogli zwrócić się o pomoc.

Wzorem Gdańska, Łodzi i Warszawy

W tej chwili Wydział Partycypacji Społecznej UM Wrocławia poszukuje organizacji pozarządowej, która weźmie udział w tym projekcie i zorganizuje kursowanie specjalnego autobusu.

Gmina sfinansuje ten pilotażowy projekt i w porozumieniu z miejskim przewoźnikiem przekaże do dyspozycji autobus wraz z kierowcą. Podobne autobusy funkcjonują w Warszawie, Gdańsku czy Łodzi.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
specbus
Volvo
MPK Wrocław