TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Volvo i Sunsundegui jadą do Dubaju. 373 autobusy!
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.06.2019 08:00:57
Volvo i Sunsundegui jadą do Dubaju. 373 autobusy!

Dubaj z kolejnym gigantycznym zamówieniem – tym razem na autobusy na podwoziach Volvo z zabudową Sunsundegui.

Dubaj z kolejnym gigantycznym zamówieniem – tym razem na autobusy na podwoziach Volvo z zabudową Sunsundegui. To jak do tej pory największy zakup pojazdów miejskich z silnikami Euro 6 na Bliskim Wschodzie.

W czerwcu Volvo Buses i lokalny partner – firma Famco Al Futtaim Auto & Machinery Co (Famco) zostały wybrane do dostawy 373 autobusów miejskich dla Dubai Roads and Transport Authority (RTA). To największe, jak do tej pory zamówienie na autobusy na podwoziach Volvo w Dubaju i największy w historii zakup autobusów miejskich Euro 6 w regionie Bliskiego Wschodu. Dzięki temu najnowszemu zamówieniu flota autobusowa Volvo w Dubai RTA wzrośnie do 571 pojazdów.

RTA cały czas inwestuje znaczne środki w transport publiczny, mając na celu uczynienie go pierwszym wyborem dla mobilności w Dubaju. Dzięki najnowszemu zamówieniu liczba autobusów w emiracie wzrośnie o prawie 30%.

Sprawdzone B8RLE

Dubajskie najnowsze autobusy będą bazować na niskowejściowych podwoziach B8RLE Euro 6 z nadwoziami Sunsundegui SB3. Będą to pierwsze w historii miejskie autobusy Euro 6 w Dubaju. Dostawy są planowane od III kw. 2019 r. do II kw. 2020 r. Kontrakt obejmuje także 10-letnią kompleksową umowę serwisową, w tym również opony i akumulatory.

-"Jesteśmy bardzo dumni, że Dubai Roads and Transport Authority po raz kolejny stawia się w Volvo Buses. Przetarg ten został oparty na kryterium 10-letniego całkowitego kosztu posiadania, w tym koszty paliwa i koszty operacyjne. Volvo okazało się mieć najbardziej konkurencyjną ofertę. Podwozie B8RLE Euro VI jest dobrze sprawdzoną platformą i nadal wyznacza standardy przemysłowe w zakresie oszczędności paliwa, właściwości jezdnych i kosztów eksploatacji" - powiedział.

Z ESP

Autobusy zaprojektowano tak, aby spełniały wysokie wymagania dotyczące komfortu i bezpieczeństwa pasażerów, kierowców i użytkowników dróg. Standardowe wyposażenie obejmuje także elektroniczne hamulce Volvo i ESP (Electronic Stability Program). Autobusy będą także wyposażone w najwyższy poziom inteligentnych systemów transportowych (ITS) do śledzenia floty. Autobusy będą również wyposażone w nowoczesne systemy wspomagania kierowcy i monitorowania, takie jak zmęczenie kierowcy i pakiet Volvo I-coaching.

Dla pasażerów przygotowano luksusowe wyposażenie wnętrza - z luksusowymi ergonomicznymi siedzeniami i wygodnymi akcesoriami, takimi jak ładowanie USB. Autobusy będą zgodne z ITxPT, systemem umożliwiającym interoperacyjność między systemami informatycznymi w transporcie publicznym.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Volvo
Sunsundegui
Dubaj
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.