TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Volvo: Pierwsze elektrobusy w Aarhus
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.06.2018 16:34:49

Elektryczne autobusy Volvo z Wrocławia do Aarhus w Dani.

Firma Volvo Buses otrzymała zamówienie z Aarhus w Danii na cztery autobusy Volvo 7900 Electric. Są to pierwsze w pełni elektryczne autobusy, które będą kursować po tym mieście. Zamówienie zostało złożone przez firmę Busselskabet Aarhus Sporveje, operatora transportu publicznego z Aarhus.

Volvo 7900 Electric to zaawansowane technologicznie autobusy miejskie, projektowane przez polskich inżynierów pracujących w siedzibie Volvo we Wrocławiu. Opracowują oni pełen zakres rozwiązań dla autobusów elektrycznych, autobusów elektryczno-hybrydowych i hybrydowych. Pojazdy zostaną w całości wyprodukowane we wrocławskiej fabryce Volvo i wyjadą na drogi w sierpniu 2019 roku. Będą kursować w centrum Aarhus na linii nr 13 o długości 15 kilometrów w każdą stronę.

Akumulatory autobusów będą ładowane w systemie szybkiego ładowania pantografowego za pomocą masztów na jednej z końcowych stacji. Stacje ładujące o mocy 300kW zostaną dostarczone przez firmę ABB. Rozwiązanie to bazuje na otwartym interfejsie znanym pod nazwą "OppCharge", co oznacza, że może być używane do ładowania autobusów elektrycznych również innych producentów. Autobusy będą ładowane także za pomocą dwóch stacji ładujących o mocy 50 kW znajdujących się w zajezdniach.

-"Bardzo się cieszymy, że firma Volvo została poproszona o dostarczenie pierwszych elektrycznych autobusów do Aarhus. Coraz więcej miast decyduje się na przejście na autobusy elektryczne. Napędzanie autobusów energią elektryczną jest najbardziej energooszczędnym rozwiązaniem i przyczynia się do poprawy jakości życia każdego, kto mieszka, podróżuje i spędza czas w mieście" - mówi Jens Ommen, prezes duńskiego oddziału firmy Volvo Buses.

Serwisem i konserwacją autobusów zajmą się wspólnie firmy Volvo i Busselskabet Aarhus Sporveje.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
Volvo
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.