TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

VW z LG Chem dla baterii
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 05.10.2018 09:50:46

VW formuje grupę zadaniową z dostawcą ogniw akumulatorowych LG Chem

VW i dostawca ogniw akumulatorowych LG Chem formują grupę zadaniową w celu zapewnienia bezpieczeństwa łańcucha dostaw dla baterii wykorzystywanych w pojazdach elektrycznych. Spotkania firm będą się odbywały w Polsce - podał w czwartek serwis Automotive News.

Odpowiedzialny za dział elektromobilności członek zarządu marki Volkswagen Thomas Ulbrich tłumaczył, że stworzenie grupy zadaniowej jest podyktowane chęcią zabezpieczenia produkcji platformy MEB przed potencjalnym ryzykiem "szczególnie w obszarze nowych technologii". Przed planowanym na listopad 2019 roku rozpoczęciem produkcji pierwszego pojazdu z rodziny I.D. osoby zarządzające koncernem VW co dwa tygodnie będą spotykać się z przedstawicielami LG Chem w dziale produkcji ogniw elektrycznych w Polsce. Według podał Automotive News uczestnicy dyskusji będą omawiali zachodzące postępy i rozwiązywać potencjalne problemy, które mogą się pojawić.

Ulbrich zaznaczył, że współpraca z południowokoreańską firmą jest jedynym sposobem na realizację planów VW, zgodnie z ktorymi do 2021 roku koncern będzie produkował rocznie 300 tys. elektrycznych pojazdów. Jak zauważył, LG wraz ze swoimi dostawcami mógłby produkować dla niemieckiego koncernu ogniwa akumulatorowe. Firma działająca w branży elektronicznej ma ograniczone doświadczenie w kwestii wymagań i procesów stosowanych w motoryzacji. Ulbrich podkreślił jednak, że najważniejsze dla produkcji samochodów jest zapewnienie dostępności ogniw.

Szef produkcji w Mercedes-Benz Markus Schaefer powiedział wcześniej, że jego głównymi obawami dotyczącymi zwiększenia produkcji elektrycznego crossovera EQC do połowy 2019 roku były kwestie komponentów potrzebnych do budowy akumulatorów.

W ramach strategii elektryfikacji "Roadmap E" Volkswagen planuje do końca 2022 r. zaprezentować 18 w pełni elektrycznych pojazdów wykorzystujących platformę MEB. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bateria
fabryka
VW
LG
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.