TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Gdyni i Gdańsku biletu u kierowcy nie kupisz
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.10.2020 17:00:16
W sieci ZKM Gdynia biletu u kierowcy nie kupisz; fot. ZKM Gdynia

Od soboty w Gdyni i Gdańsku zostaje wstrzymana sprzedaż biletów u kierowcy.

Od soboty, 17 października, w pojazdach gdyńskiej i gdańskiej komunikacji miejskiej wstrzymana zostanie sprzedać biletów bezpośrednio u kierowców.

W związku z wprowadzeniem strefy czerwonej w Gdyni od soboty, 17 października w pojazdach komunikacji miejskiej w mieście wstrzymana zostanie możliwość zakupu biletów i karnetów bezpośrednio u kierowcy. Bilety na przejazd można zakupić w 6. różnych aplikacjach mobilnych - GoPay, jakdojade.pl, moBiLET, mPay, SkyCash i zbiletem.pl.

Także Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku poinformował, że od soboty nie będzie możliwości zakupu biletu u prowadzącego pojazd. Wstrzymana zostanie sprzedaż karnetów w autobusach i w tramwajach.

Czerwone zasady w Gdyni

O czerwonych zasadach w Gdańsku pialiśmy już TUTAJ, teraz kilka słów o Gdyni

Od poniedziałku, 19 października, w godzinach szczytowych pracownicy ZKM monitorować będą poziom zapełnienia pojazdów na najpopularniejszych przystankach w mieście.

Aktualny limit to 30% nominalnej liczby miejsc, przy zachowaniu co drugiego miejsca wolnego.

-"Wszystkie pojazdy kursujące w ramach sieci ZKM Gdynia zostaną odpowiednio oznaczone. Odtwarzana będzie również informacja dźwiękowa, przypominająca o tym fakcie, jak i o obowiązku zakrywania ust i nosa. W trosce o bezpieczeństwo kierujących, od soboty do odwołania wstrzymana zostanie możliwość zakupu biletów jednorazowych bezpośrednio w pojeździe. Taki bilet mieszkaniec kupić może tradycyjnie w kiosku czy wybranych sklepach. Zachęcamy jednak również do skorzystania z nowych technologii, a zatem rozmaitych aplikacji, które umożliwiają to w łatwy i przyjazny sposób - wyjaśnia Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Ograniczona liczba pasażerów w pojazdach kontrolowana będzie przez działającą całodobowo, we wszystkie dni tygodnia Centralę Ruchu Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni. Dodatkowo, od poniedziałku, 19 października, w godzinach szczytu w dni powszednie pracownicy ZKM Gdynia będą osobiście monitorować zapełnienie pojazdów na kluczowych przystankach w mieście. W razie potrzeby na ulice wyjeżdżać będą pojazdy rezerwowe na kursy bisowe, dublujące te przewidziane w rozkładach jazdy.

W wybranych kursach – do obsługi linii komunikacyjnych – pojazdy przegubowe zastąpią te o standardowej długości. Pojazdy te umożliwią bezpieczny i zgodny z ograniczeniami przewóz pasażerów.



Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
bilet
ZKM Gdynia