TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Miechowie tylko Ursus. Elektrobusy znów ponad budżetem
INFOBUS.PL - Opublikowano: 10.01.2019 15:30:05
W Miechowie tylko Ursus. Elektrobusy znów ponad budżetem

Do dziś, 10 stycznia Gmina Miechów czekała na oferty w już trzecim przetargu na dostawę 2 elektrobusów klasy MIDI z dedykowanymi ładowarkami. Tym razem wpłynęła tylko jedna oferta. Przedstawił ją Ursus.

Do dziś, 10 stycznia Gmina Miechów czekała na oferty w już trzecim przetargu na dostawę 2 elektrobusów klasy MIDI z dedykowanymi ładowarkami. Tym razem wpłynęła tylko jedna oferta, jednak znów powyżej szacunków miasta. Przedstawił ją Ursus.

Przypomnijmy, że Miechów już trzeci raz był zmuszony szukać dostawcy 2 małych "elektryków. Pierwszy przetarg ogłoszono w połowie kwietnia 2018 r. Pisaliśmy o nim tutaj. Miasto otrzymało w nim oferty od Solarisa i Ursusa. Urzędnicy nie zdecydowali się na zwiększenie budżetu i unieważnili postępowanie. W kolejnym na udział obok Ursusa zdecydował się także SOR jednak i ten został anulowany. I to mimo faktu, że czeski producent zaoferował elektrobusy minimalnie powyżej kosztorysu. Nowy przetarg ogłoszono na początku grudnia, a wymagania nie uległy zmianom.

Miechowskie “elektryki" dalej mają mieć nadwozia o długości 8 – 10 m, szerokości 2,4 – 2,55 m, wysokości do 3,4 m,. Każdy musi umożliwiać podróż min. 45 pasażerom, w tym chociaż 18 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez dwa wejścia w układzie 1-2-0 lub 2-2-0.

Pojazdy mają być napędzane silnikiem synchronicznym o mocy min. 160 kW. W kwestii doboru baterii miasto zostawia oferentom wolną rękę. Ładowanie elektrobusów będzie się odbywało poprzez złącze plug-in. Dostawa elektrobusów oraz montaż ładowarek ma zostać zrealizowany do 22 listopada 2019 r.

Dziś upłynął termin składania ofert. Dalej na zakupy miechowski magistrat ma przygotowane 3 499 379 PLN brutto. To oznacza, że za jednego urzędnicy byli gotowi przeznaczyć 1 422 511,79 PLN netto. To niezbyt dużo. Jedyna otwarta dziś oferta przewyższa ich szacunki.

Na jej przedstawienie zdecydował się Ursus. W porównaniu z poprzednim przetargiem cena uległa nieznacznemu obniżeniu z 4 600 200 PLN brutto do 4 499 340 PLN brutto. To oznacza spadek ceny jednostkowej CS10LFE z 1 870 000 PLN netto do 1 829 000 PLN netto.

Nie wiadomo co teraz zrobi miasto. Miechów także i tym razem nie skorygował swojego zaniżonego kosztorys w stosunku do realiów rynkowych. Czy tym razem urzędnicy dorzucą dodatkowe pieniądze? Ruch po ich stronie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Miechów
UG
Ursus
elektrobus
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.