TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Niemczech Temsa się rozwija, a w Polsce – zwija
INFOBUS.PL - Opublikowano: 10.12.2019 16:00:40 1 komentarz
fot. Temsa

Marka tureckiej Temsy w Niemczech rośnie z każdym dniem dzięki nowym dostawom. Firma Kaberich, który działa pod patronatem Flixbusa kupiła 20 autobusów Avenue.

Marka tureckiej Temsy w Niemczech rośnie z każdym dniem dzięki nowym dostawom. Firma Kaberich, który działa pod patronatem Flixbusa kupiła 20 autobusów Avenue. Wraz z najnowszymi dostawami liczba autobusów z logo Temsy poruszających się w Niemczech przekroczyła 1000 sztuk.

Temsa, jedna z wiodących turecki marek autobusowych, stale rośnie w Europie. Teraz producent rozszerza swoją obecność o dostawy nowego modelu w Niemczech. Po sprzedaniu ponad 1000 autobusów na rynku niemieckim Temsa zrealizowała kolejny kontrakt dla swojego największego klienta u naszych zachodnich sąsiadów. Firma Kaberich, która działa jako jeden z podwykonawców Flixbusa niedawno nabyła pierwsze w Niemczech autobusy Temsa Avenue. Łącznie przewoźnik pozyskła 20 pojazdów tego typu.

Po tej dostawie liczba autobusów Temsa we flocie firmy dobiła do poziomu 25 sztuk, co czyni Kabericha największym niemieckim klientem marki. Uroczyste przekazanie odbyło się 4 grudnia.

Temsa Avenue w wersji dla Kabericha mieści 109 pasażerów, w tym 29 na miejscach siedzących. Dziesięć foteli jest dostępnych z niskiej podłogi. Przestronne autobusy mają wysokość wnętrza 3,2 m, dzięki czemu są wygodne nawet dla najwyższych pasażerów. Autobus jest przystosowany do pracy w szerokim zakresie warunków pogodowych - od -35ºC do + 40ºC.

Temsa na eksport
Dyrektor generalny Temsy ds. sprzedaży i marketingu Hakan Koralp odniósł się do trwającego procesu restrukturyzacji firmy. Zmiany mają zwiększyć obecność producenta na rynkach zagranicznych autobusów.

"Eksportujemy 80% naszej produkcji na rozwinięte rynki europejskie, w tym do Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Austrii i Szwecji. Wśród naszych klientów są także firmy z USA. Największe znaczenie przywiązujemy jednak do rynku europejskiego, w szczególności Niemiec. Jesteśmy dumni, że udało nam się zaistnieć na niemieckim rynku autobusowym osiągając poziom ponad 1000 sprzedanych autobusów. Naszym głównym celem jest ciągła poprawa tego wyniku." - mowił Hakan Koralp.

"Dostarczyliśmy 20 autobusów. Jest to najważniejsza jednorazowa dostawa, jaką osiągnęliśmy w Niemczech - dostawę, którą możemy nawet określić jako rekordową. Kaberich wcześniej zainwestował w pięć autokarów Temsa. Będziemy nadal osiągać znaczący wzrost zarówno w Niemczech, jak i na niektórych rynkach europejskich, również w 2020 r. " - dodał.

A w Polsce...
Tymszasem w naszym kraju sytuacja wygląda odmnienie. Obecnie Temsa nie posiada swojego oficjalnego przedstawiciela w Polsce. Jeszcze niedawno autobusy tej marki sprzedawał warszawski Peterbus. Firma jednak zmieniła strategię i jest dealerem innego tureckiego producenta, BMC.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Temsa
Kaberich
Niemcy
  • Jurij – 10.12.2019

    I teraz mamy przykład tego, jaką wagę mają zobowiązania niektórych sprzedawców co do dostępu do serwisu oraz części. Nie mówiąc już o gwarancji dłuższej niż 24 miesięcy. Brawo ! Co do BMC - firma była gotowa dawać dealerstwo dowolnemu sprzedawcy autobusów. Na targach w Kielcach oraz pod Warszawą oferowali każdemu.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!