TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wągrowiec odbiera Nowego Urbino 12 i czeka na kolejne autobusy
INFOBUS.PL - Opublikowano: 10.10.2017 16:34:34 5 komentarzy
fot. wagrowiec.eu

Już wkrótce na ulice Wągrowca wyjedzie pierwszy nowoczesny autobus Solaris Urbino 12. W odbiorze pojazdu uczestniczył osobiście burmistrz K. Poszwa w towarzystwie prezesa wągrowieckiego ZKM M. Nowaka.

Już wkrótce na ulice Wągrowca wyjedzie pierwszy nowoczesny autobus Solaris Urbino 12. W odbiorze pojazdu uczestniczył osobiście burmistrz Krzysztof Poszwa w towarzystwie prezesa wągrowieckiego Zakładu Komunikacji Miejskiej Michała Nowaka.

Od samego rana w siedzibie firmy Solaris w Bolechowie pracownicy ZKM testowali i sprawdzali najnowszy nabytek wągrowieckiej komunikacji. Pojazd ten jest dopracowany w każdym calu. Karoserię zdobią miejskie akcenty – herb miasta, logo i charakterystyczne, kolorowe trójkąty. We wnętrzu uwagę przykuwają kamery, rozmieszczone w całym autobusie, mające za zadanie poprawić bezpieczeństwo pasażerów oraz naszpikowana nowoczesną elektroniką konsola kierowcy.

Po zakończeniu jazd próbnych i podpisaniu stosownych dokumentów, nastąpiło przekazanie autobusu. Andrzej Sienkiewicz, dyrektor sprzedaży Solaris Bus & Coach wręczył symboliczny klucz do pojazdu burmistrzowi Krzysztofowi Poszwie i prezesowi ZKM Michałowi Nowakowi. Od poniedziałku, 9 października, z nowym nabytkiem zapoznają się kierowcy ZKM i wkrótce biało-niebieski autobus pojawi się na wągrowieckich ulicach.

Wągrowiecki Solaris Urbino 12 to niskopodłogowy, jednoczłonowy autobus o długości 12 m posiadający m.in.:

 • 85 miejsc, w tym 35 siedzących oraz 8 dostępnych z poziomu niskiej podłogi;
 • silnik DAF MX-11 o pojemności skokowej 10 l i mocy 240 kW;
 • klimatyzację całego wnętrza pojazdu;
 • system zliczania pasażerów;
 • system monitoringu;
 • cyfrowy rejestrator wizji i foni;
 • tablice kierunkowe LED;

Projekt Poprawa stanu transportu publicznego miasta Wągrowca poprzez zakup niskoemisyjnych autobusów oraz budowę i przebudowę infrastruktury transportowej wraz z działaniami promocyjnymi jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

W jego ramach Wągrowiec wzbogaci się łącznie o łącznie pięć nowych autobusów. Oprócz omawianego spalinowego Nowego Urbino 12 pojawią się także jego dwaj hybrydowi odpowiednich. Ponadto ZKM odbierze elektrobus od firmy Automet. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wągrowiec
UM
ZKM Wągrowiec
Solaris
 • O_O – 10.10.2017

  No to kto odgapił malowanie. Kraków czy ww. miasto?

 • wavelo – 10.10.2017

  @O_O nie odgapili malowania przyjrzyj się dobrze

 • O_O – 10.10.2017

  waveloWiem ale jest ono bardzo podobne...

 • Wiem bo widziałem na własne oczy – 10.10.2017

  Ryga ma bardziej podobne malowanie do Krakowa

 • farafiu – 10.10.2017

  Co nie zmienia faktu, że wystarczy ktoś mądry i ze zwykłego chłamu zrobi się porządne malowanie, pasujące do U12IV. Na pewno ktoś się inspirował krakowskim wzorem, być może ta sama firma robiła wzór.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.