TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wałbrzych: Uderzył kierowcę autobusu butelką. Za … uwagę
InfoBus.pl - Opublikowano: 04.11.2020 10:00:08
Wałbrzych: Uderzył kierowcę autobusu butelką. Za … uwagę; fot. Policja

Groźna sytuacja w wałbrzyskim autobusie.

1 listopada doszło do napaści w autobusie komunikacji miejskiej w Wałbrzychu.

Pijany napastnik uderzył kierowcę szklaną butelką w twarz po tym, jak ten zwrócił mu uwagę na brak maseczki i spożywanie alkoholu.

5:30

Do przestępstwa doszło w minioną niedzielę nad ranem - po godzinie 5:30 – w autobusie komunikacji miejskiej poruszającym się ul. Długą w Wałbrzychu.

Funkcjonariusze ustalili, że 59-letni kierowca poprosił 52-latka, aby ten wysiadł na najbliższym przystanku, gdyż razem z kolegą spożywał alkohol w pojeździe podczas podróży. Obaj mężczyźni nie mieli również zakrytych ust i nosów w trakcie pobytu w autobusie.

Niestety nietrzeźwy i agresywny 52-latek postanowił uderzyć kierowcę trzymaną przez siebie szklaną butelką w twarz, by ostatecznie uciec z miejsca zdarzenia.

Przeprowadzone bezpośrednio po zgłoszeniu działania doprowadziły do zatrzymania podejrzanego chwilę później w rejonie skrzyżowania ul. Długiej z Norwida.

W wyniku ataku 59-latek z poważnymi obrażeniami głowy, ale na szczęście nie zagrażającymi jego życiu, trafił do szpitala.

Agresywny wałbrzyszanin odpowie teraz przed sądem. Za spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu u pokrzywdzonego może spędzić za kratami więzienia 5 lat.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
napad
kierowca
ŚKA Wałbrzych