TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wałcz bez ofert na 5 autobusów. Przetarg do powtórki
INFOBUS.PL - Opublikowano: 16.05.2018 16:30:17
fot. marcin132, forum..infobus.pl

ZKM w Wałczu będzie musiał jeszcze poczekać na nowe autobusy. Do dziś, 16 maja tamtejszy Urząd Miasta czekał na oferty w przetargu na dostawę trzech pojazdów klasy MIDI i dwóch MAXI. Przetarg zostanie unieważniony.

Zakład Komunikacji Miejskiej w Wałczu będzie musiał jeszcze poczekać na nowe autobusy. Do dziś, 16 maja tamtejszy Urząd Miasta czekał na oferty w przetargu na dostawę trzech pojazdów klasy MIDI i dwóch MAXI. Przetarg zostanie unieważniony. Żaden producent nie zdecydował się na udział w postępowaniu.

Miasto przy wsparciu unijnym chce pozyskać pięć całkowicie niskopodłogowych autobusów z silnikami diesla Euro 6. Stąd ogłoszony na początku kwietnia przetarg. Magistrat chciał wyłonić dostawcę trzech autobusów klasy MIDI z nadwoziami o długości 9,5 – 10,5 (+ 3%) oraz dwóch klasy MAXI długie na 11,5 – 12 m (+ 3%).

Planowano, że trafią one do Wałcza w dwóch transzach. Dwa klasy MIDI i jeden standardowy miały zostać przekazane miastu między 26 października a 11 listopada 2018 r. Pozostałe dwa miały przyjechać kilka miesięcy później. Magistrat chciał je odebrać między 15 a 25 lutego 2019 r.

Dziś minął termin składania ofert. Miasto na autobusowe zakupy przygotowało 5 385 000 PLN brutto. Oznacza to, że średni koszt pozyskania jednego pojazdu urzędnicy przyjęli na poziomie niespełna 875 610 PLN netto. W naszych dwóch wariantach wyceny byliśmy więc blisko tego poziomu.

Przetarg zostanie unieważniony. Miastu nie udało się zdobyć choć jednej oferty. Co mogło być więc problematyczne dla producentów? Zapewne dwie rzeczy. Suma jaką dysponowali urzędnicy nieco odbiega od obecnych realiów. To akurat nie jest dużym problemem, gdyż ostatnio normą jest, że klienci zazwyczaj przystają na warunki dostawców.

Najważniejszą rzeczą był zapewne termin dostawy pierwszej transzy autobusów. I to w nim należy upatrywać przyczyn niepowodzenia wałeckiego przetargu.

A to oznacza, że tamtejszy miejski przewoźnik będzie musiał poczekać na zastrzyk w postaci nowych pojazdów. Obecnie flota ZKM w Wałczu to 16 autobusów. Większość z nich stanowią używane pojazdy, głównie marki MAN.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Wałcz
UM
ZKM Wałcz
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.