Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Warszawa: 1560 autobusów na ulicach! Pełna mobilizacja

infobus
19.10.2020 08:00
0 Komentarzy

17 października weszły w życie nowe obostrzenia w związku z koronawirusem. Zgodnie z nimi, zarówno w strefie żółtej, jak i czerwonej w transporcie publicznym zajętych może być jedynie 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował, że w poniedziałek na warszawskie ulice zostanie wypuszczony cały dostępny tabor.

-„Robimy wszystko, aby podróż Warszawskim TransportemPublicznym była bezpieczna. Poniedziałek 19 października będzie pierwszym dniempowszednim obowiązywania nowych obostrzeń. Dlatego w poniedziałek do obsługitras WTP skierujemy maksymalną liczbę taboru autobusowego i tramwajowego, jakimdysponuje Warszawa – 1560 autobusów (więcej o ok. 40-50 autobusów w porannymszczycie niż zwykle), 425 tramwajów (więcej o 8 tramwajów), 20 pociągów SKM, 54pociągi metra” – informuje urząd miasta.

Co robi miasto?

Stolica stara się nie dopuścić do sytuacji, w którejautobusy, tramwaje czy metro przewożą zbyt dużą liczbę pasażerów, dlategomiejski tabor jest wykorzystywany w 100 proc. Na najbardziej obciążone liniekierowany jest dodatkowy i większy tabor (w miarę jego dostępności), ponadto nabieżąco monitorujemy liczbę pasażerów korzystających z autobusowych liniiszkolnych i jesteśmy w stałym kontakcie z poszczególnymi przedstawicielamiszkół i dzielnic. Na podstawie powyższego poprawiliśmy np. ofertę na linii 304i 323.

-„Prowadzimy codzienną staranną dezynfekcję pojazdów – nietylko ręczną, ale także zamgławianie, dezynfekcję elektrostatyczną i ozonowaniewewnętrznej powierzchni pojazdu. Dodatkowo prowadzimy codzienne badaniaobciążenia, które pozwalają elastycznie dostosowywać rozkłady jazdy. Z użyciawyłączone zostały przyciski otwierające drzwi i przyciski przystanku nażądanie. Drzwi otwiera kierowca, autobusy stają na wszystkich przystankach,także tych na żądanie.

Miasto dba też o bezpieczeństwo kierowców i motorniczych –zapewniono dla nich środki ochrony osobistej i substancji dezynfekującej dlaprowadzących pojazdy WTP. Dodatkowo wyłączono z użytkowania strefy przy kabinieprowadzącego pojazd i pierwszych drzwi pojazdów WTP.

Wprowadzano też odpowiednią organizację pracy osóbpracujących wg harmonogramu, w szczególności ograniczenie do niezbędnegominimum spotkania następujących po sobie zmian. Realizowana jest też umowa nabadania pracowników ZTM Warszawa pod kątem COVID-19.

Powstały też nowe procedury postępowania kontrolerów biletówZTM w przypadku: stwierdzenia przekroczenia dopuszczalnej liczby osób wpojeździe WTP; zauważenia w pojeździe WTP osoby, której stan zdrowia możewskazywać zakażenie COVID-19 lub takiej, która nie ma zakrytych ust i nosa.

Komentarze