TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawa ma pierwsze autobusy-karetki! [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.11.2020 15:30:48
Warszawa ma pierwsze autobusy-karetki! Dla 22 osób; fot. UM Warszawa

Trzaskowski: specjalne autobusy są gotowe do przewozu chorych do tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym

Dwa autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego zostały dostosowane do transportu pacjentów do tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym.

Pojazdy typu Solaris Urbino 12  zostały wyposażone m.in. w specjalne stanowiska z tlenem dla ponad 20 osób.

Gotowe do służby

Jak zapewnił w piątek podczas konferencji Rafał Trzaskowski, Warszawa jest na pierwszej linii walki z koronawirusem. "Przez cały czas działamy, podejmujemy bardzo różnorakie działania, żeby jak najskuteczniej z epidemią walczyć. Wydaliśmy już blisko 90 milionów złotych na walkę z koronawirusem. Przez cały czas, jak tylko się da współpracujemy z rządem" - powiedział Trzaskowski.

Poinformował również, że podjął decyzję, aby dwa autobusy miejskie wraz ze specjalną aparaturą tlenową zostały przystosowane do przewozu chorych do tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym. "W każdym z takich autobusów 22 osoby mogą być przewiezione" - przekazał prezydent stolicy.

Zobaczcie, jak wyglądają pierwsze autobusy-karetki w Warszawie:


Kierowcy ochotnicy

W trakcie konferencji podziękował również wszystkim, którzy przyczynili się do tego, żeby te pojazdy mogły być dostosowane do przewozu pacjentów oraz kierowcom, którzy sami się zgłosili, by tymi autobusami jeździć.

-"To bardzo ważne, że w każdy możliwy sposób my wszyscy tutaj w Warszawie, zarówno w Ratuszu, jak i w spółkach miejskich, staramy się pomagać, staramy się dostosowywać do tej trudnej sytuacji. Oczywiście dostosowanie tych autobusów jest niesłychanie istotne, ponieważ zwolni karetki, które są do takiego celu normalnie używane" - mówił Trzaskowski.

Zapytany, kiedy pojazdy zaczną wozić chorych na covid do tymczasowego szpitala odpowiedział, że pojazdy są już gotowe.

Dopytany z kolei, czy miasto planuje przekazać więcej specjalnych autobusów, jeżeli liczba chorych na koronawirusa nie będzie spadała podkreślił, że stolica jest gotowa to takiej współpracy.

-"Przemiana tego autobusu była realizowana we współpracy ze szpitalem MSWiA i w tej chwili również rozmawiamy o tym. Jeżeli będzie konieczność np. dostosowania takiego autobusu do tych pacjentów, którzy muszą być na noszach, którzy leżą, to również będziemy gotowi to wezwanie podjąć" - zapewnił Trzaskowski. (PAP)

I relacja z dzisiejszej autobusowej konferencji prezydenta Warszawy:Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
specbus
wirus
MZA Warszawa
Solaris