TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawa: O połowę pasażerów mniej w autobusach
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 16.03.2020 18:00:22
Warszawa: O połowę pasażerów mniej w autobusach; fot. MZA Warszawa

ZTM w Warszawie podał najnowsze dane: spadek liczby pasażerów autobusach o ponad 50 proc.

ZTM w Warszawie podał najnowsze dane: spadek liczby pasażerów autobusach o ponad 50 proc.

-"Spada liczba korzystających z transportu publicznego w Warszawie. W ubiegły piątek autobusy przewiozły o ponad 50 proc. mniej osób, a metro ponad 60 proc. - wynika z informacji przekazanych PAP w poniedziałek przez rzecznika ZTM Tomasza Kunerta.

"Obserwujemy spadek liczby osób korzystających z komunikacji publicznej w Warszawie" - poinformował Kunert.

Coraz większy spadek

Wskazał, że jeszcze przed ograniczeniem działalności szkół, tj. 10 i 11 marca, ZTM w Warszawie odnotował mniej osób podróżujących autobusami miejskimi.

"W kolejnych dniach spadek był coraz większy – począwszy od czwartku 12 marca, kiedy to liczba pasażerów wynosiła 64 proc. średniej z poprzednich dwóch tygodni. W piątek było to 52,5 proc. średniej z poprzednich dwóch tygodni" - podał rzecznik.

Podobnie sytuacja wyglądała w metrze, z tym, że procentowy spadek pasażerów jeżdżących podziemną kolejką był wyższy. "Już w poniedziałek 9 marca odnotowaliśmy o 60 tys. mniej wejść niż tydzień wcześniej" - poinformował Kunert. Wyjaśnił, że było to o 10 proc. mniej niż średnia z poprzednich dwóch tygodni.

W czwartek 12 marca, czyli pierwszego dnia, kiedy ograniczono pracę szkół w związku z koronawirusem, do metra weszło o połowę mniej osób niż tydzień wcześniej. W piątek z metra skorzystało tylko 38 proc. osób, które podróżowały nim tydzień wcześniej. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
linie
badanie
ZTM Warszawa