TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawa podwyższa podatek od autobusów
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 08.11.2019 12:00:06
Warszawa podwyższa podatek od autobusów; fot Raf Trans

Warszawscy radni zgodzili się na nowe, zdecydowanie wyższe stawki podatku od środków transportowych.

7 listopada Warszawscy radni zgodzili się na nowe, podwyższone stawki podatku od nieruchomości i środków transportowych. Podobnie jak w poprzednich latach stawki dla pojazdów o napędzie hybrydowym i elektrycznym będą niższe o 40 proc. od podstawowych.

Zgodnie z przyjętą w czwartek uchwałą ws. stawek podatku mocno wzrosną stawki podatku od środków transportowych.

Od samochodu ciężarowego o masie całkowitej nie mniejszej niż 15 ton stawka wyniesie 1 474 zł, co stanowi 46 proc. stawki maksymalnej i powoduje zmianę w stosunku do roku 2019 o 6 zł. Od samochodu ciężarowego o masie równej lub wyższej niż 25 ton stawka podatku wyniesie 1 855 zł, co stanowi 57 proc. stawki maksymalnej i powoduje zmianę w stosunku do roku 2019 o 33 zł.

Z kolei stawka podatku dla autobusu o ilości miejsc nie mniejszej niż 30 miejsc wyniesie 1 254 zł, co stanowi 50 proc. stawki maksymalnej. Oznacza to, że stawka w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrośnie o 22 zł. Jeśli autobus ma mniej niż 22 miejsca, opłata wyniesie 995 zł; w przypadku pojazdu, którego liczba miejsc wynosi od 22 do 29, będzie to 1004 zł.

Jak podkreślono w projekcie uchwały, wzorem lat poprzednich Rada Miasta zaproponowała zróżnicowanie części stawek podatku od środków transportowych i określenie ich na poziomie niższym od stawek podstawowych o 10 proc. dla środków transportowych wyprodukowanych w 2018 roku i nowszych. Ponadto dla pojazdów o napędzie hybrydowym i elektrycznym zaproponowano stawki niższe o 40 proc. od stawek podstawowych.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Warszawa