TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawa w Inicjatywie Wdrożenia Zeroemisyjnych Autobusów
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.07.2017 15:54:10 1 komentarz
Warszawa w Inicjatywie Wdrożenia Zeroemisyjnych Autobusów

14 lipca Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie podpisał w Brukseli deklarację o przystąpieniu do Inicjatywy Wdrożenia Zeroemisyjnych Autobusów.

13 lipca 2017 roku Komisarz ds. Transportu Violeta Bulc, podczas odbywającego się w Brukseli Komitetu Regionów, przedstawiła europejską Inicjatywę Wdrożenia Zeroemisyjnych Autobusów. Inicjatywa to potwierdzenie chęci wspólnego przyspieszenia przez państwa członkowskie Unii Europejskiej rozwoju proekologicznych rozwiązań w zakresie komunikacji autobusowej.

Jak możemy przeczytać w deklaracji, obecny udział autobusów z napędem alternatywnym wynosi około 10-12%, czyli około 20 000 szt. z łącznej floty ok. 200 000 autobusów komunikacji miejskiej (według danych UITP). Intencja sygnatariuszy Inicjatywy jest zwiększenie tego udziału do 30 procent w 2025 r., w tym przede wszystkim pojazdów o zerowej emisji. Cel to co najmniej 2.000 elektrycznych autobusów do końca 2019 r. To oznacza inwestycje przekraczające 1 mld euro.

14 lipca Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie podpisał w Brukseli deklarację o przystąpieniu do Inicjatywy.

Trzy kierunki

Inicjatywa oparta została ona na trzech filarach:

  • Pierwszym z nich jest publiczna deklaracja popierająca wspólne ambicje miast i producentów w celu przyspieszenia wprowadzania zeroemisyjnych autobusów.

  • Kolejny to stworzenie platformy wdrożeniowej, w ramach której organy publiczne, operatorzy transportu publicznego, producenci i organizacje finansowe będą mogły wspólnie osiągnąć zamierzone cele, czyli poprawić wymianę informacji, ułatwić zrzeszanie się istotnych podmiotów, wykorzystanie potencjału działań inwestycyjnych oraz opracowanie specjalistycznych w tym zakresie polityk.

  • Powołana zostanie również grupa ekspercka, skupiającej podmioty zarówno ze strony dostawców jak i odbiorców.

Deklarację podpisało 36 miast i regionów, 11 producentów i 8 instytucji transportowych. Podczas uroczystego podpisania sygnatariuszem w imieniu m.st. Warszawy była Katarzyna Strzegowska, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego.

Tutaj oryginalną treścią podpisanej przez ZTM Inicjatywy.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Warszawa
elektrobus
  • www – 15.07.2017

    Może zamiast kazać kupować dwa razy droższe autobusy może ZTM w końcu wprowadziłby dłuższe autobusy albo poprawił układ siedzeń w autobusach, żeby można było się normalnie przemieszczać w tłoku, albo niech puszczą więcej autobusów.Co mnie obchodzi, że ktoś ma wizję za nasze pieniądze. Ja mam wizję zlikwidowania absurdalnego tłoku w przeładowanych autobusach. ZTM uważa, że to normalne!? Gdzie jest policja i ITD? Nie widzą, że ZTM dopuszcza do przeciążania autobusów? Co im wolno?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.